Rezultate extraordinare pentru România, în cadrul celei de-a Șasea ediție a Olimpiadei Balcanice de Fizică, unde s-a făcut cu adevărat remarcat și un elev timișorean, devenind unul dintre cei mai buni din regiunea sud-estică a Europei, la fizică.
Scris de Bianca Albei în 25 iunie, 2024. Publicat în Educație, Eveniment, Știri. Niciun comentariu la Elevul cu care se mândrește Timișoara! Dragoș Mihai a obținut aurul, la Olimpiada Balcanică de Fizică 2024