La mai bine de un an de când primarul Dominic Fritz anunţa că SC Uzina Energetică Timişoara, o firmă înfiinţată de municipalitate la începutul lui 2023, va prelua de la Colterm distribuţia agentului termic, acum apare o nouă structură.
Scris de Petronela Axinte în 25 iunie, 2024. Publicat în Administrație, Eveniment, Știri. Niciun comentariu la Încă un pas spre închiderea Colterm! La propunerea administraţiei Fritz, consilierii locali au aprobat înfiinţarea unui nou Serviciu, cu peste 200 de angajaţi, care va furniza agent termic