Caz învăluit în mister! Un bărbat cere ajutorul Poliţiei, după ce i-a dispărut soţia
Sunt două zile de când o femei de 53 de ani parcă a intrat în pământ, iar familia se gândeşte la ce este mai rău.
Sunt două zile de când o femei de 53 de ani parcă a intrat în pământ, iar familia se gândeşte la ce este mai rău.
Președintele PNL Timiș, Alin Nica, a anunțat astăzi, în cadrul unei ședințe comune cu birourile de conducere PNL Timiș, PNL Timișoara și TNL Timiș, că, pentru alegerile din 2024, va propune o nouă modalitate de stabilire a candidaților: alegeri interne.
Este a treia zi de doliu în Regatul Unit al Marii Britanii, unde locuitorii îşi plâng Regina, care i-a condus timp de 70 de ani.
S-a dat alarma, în urmăcu puţin timp, printr-un apel la 112, care anunţa un accident rutier grav.
În zilele următoare se va efectua spălarea și igienizarea rețelei de distribuție în mai multe localități.
Zi neagră pentru familia şi toţi cei care l-au cunoscut pe Ionel Toma, unul dintre cei mai longevivi primari din judeţul Timiş.
Edilul comunei Giroc, de lângă Timişoara, a încetat astăzi din viaţă, după o suferinţă îndelungată.
CITEŞTE ŞI: Video: Tomac, la Timişoara: Cristian Diaconescu este o mediocritate politică
„Cu regret și tristețe am aflat de trecerea în neființă a celui care a fost un bun coleg social-democrat, Ionel Toma, primar al comunei Giroc. Dumnezeu să îl odihnească în pace! Condoleanțe familiei!”, este mesajul postat pe pagina oficială de facebook a PSD Timiş.
Toma avea 69 de ani şi a condus primăria Giroc, timp de 26 de ani.
În urmă cu cîţiva ani a fost diagnosticat cu o boală necruţătoare, cu care a luptat.
Starea lui de sănătate s-a deteriorat în ultimele luni, motiv pentru care a făcut un pas în spate.
Atribuţiile de primar au fost preluate de viceprimarul comunei Giroc, Dan Vîrtosu, de la PNL.
În această dimineaţă, Ionel Toma s-a stins din viaţă, la locuinţa lui din Giroc.
Dumnezeu să îl odihnească!
Eugen Tomac a fost prezent în acest weekend la Timişoara, unde s-a întâlnit cu președinții organizațiilor PMP din vestul ţării.
Viteza excesivă, oboseala la volan şi neatenţia sunt de cele mai multe ori cauzele unor accidente rutiere înfiorătoare, soldate cu persoane decedate şi rănite.
Programul Naţional de Investiţii Anghel Saligny reprezintă o şansă reală pentru localităţile care au nevoie de lucrări de amploare, însă bugetele sunt limitate.
Este a doua zi de doliu în marea Britanie, după decesul Reginei Elisabeta a II-a, la vârsta de 96 de ani.
Muzeul Național al Banatului, cu sprijinul Consiliului Județean Timiș, aduce în fața vizitatorilor parte din măreţia a ceea ce a fost odinioară mănăstirea cisterciană Egres.
Un accident rutier grav s-a petrecut în urmă cu puţin timp, la Timişoara, unde o motocicletă s-a izbit violent de o maşină.
Teatrul Național din Timișoara și Forumul Cultural Austriac organizează joi, 15 septembrie, la Sala 2 TNTm, în intervalul orar 9,30 – 13,30 un workshop în care participanții vor avea ocazia să pună în discuție relația și dinamica dintre comunitate și artele spectacolului, în cadrul proiectului #newTogether.
Începând cu luna septembrie, Cinema Victoria, prima dintre fostele săli de cinema reabilitate de Primăria Timișoara, începe programarea constantă a evenimentelor cultural-artistice ce va cuprinde proiecții de film, piese de teatru, dezbateri și multe altele.