Polițiștii locali aflați în patrulare în Piața Victoriei, în această dimineaţă, au observat trei persoane care se deplasau dinspre Piața Huniade, urlând şi ţipând.
Au fost descinderi de amploare, la 15 locaţii, pentru destructurarea unei reţele infracţionale, despre care oamenii legii au informaţii că acţionează de mai bine de un an.
A fost semnat contractul de finanțare pentru modernizarea infrastructurii electrice și realizarea unui sistem performant de alertare în caz de incendiu, la Clinicile Noi, din cadrul Spitalului Clinic Municipal Timișoara.
Potrivit legii, Ziua Limbii Române poate fi sărbătorită de către autorităţile publice din România şi de către reprezentanţele diplomatice din străinătate, inclusiv de Institutele Culturale ale României sau de alte instituţii româneşti din străinătate.
În acest context, Ambasada Franţei la Bucureşti, a transmis un mesaj haios, pe pagina oficială de Facebook.
O zi frumoasă celor care vorbesc limba română, celor care înțeleg ce înseamnă «să ai pitici pe creier», care «plimbă ursul», care «freacă menta» și care, măcar o singură dată în viața lor, s-au simțit ca «cel mai tare din parcare»