Lupta împotriva ambroziei începe cu ameninţări la adresa proprietarilor de terenuri din Timişoara! Ce amenzi riscă cei care nu distrug buruienile care provoacă alergie?
Deținătorii de terenuri din Timișoara au timp pana la finalul acestei luni să-și distrugă ambrozia de pe proprietățile lor. În caz contrar, riscă amenzi de pana la 20.000 de lei.












