Poliţiştii de frontieră de la Cenad au depistat, ascunşi într-o autoutilitară, 22 cetăţeni din Pakistan, Bangladesh, Nepal și Egipt care au încercat să treacă ilegal frontiera în Ungaria. Alți patru marocani au coborât dintr-o mașină în apropierea graniței și au încercat să treacă pe jos, pe lângă punctul de frontieră.
Scris de Violeta GHIMBOAŞĂ în 13 februarie, 2023. Publicat în Eveniment, Știri. Niciun comentariu la 22 de migranți, înghesuiți într-o autoutilitară, au încercat să treacă ilegal frontiera! Alți patru, descoperiți pe câmp