Timp de 8 săptămâni, 13 specialiști din cadrul Asociației OncoHelp vor aborda subiectul autoîngrijirii, dedicat pacienților cu cancer, prin teme ce țin de gestionarea simptomelor și efectelor secundare ale tratamentelor, adoptarea unui stil de viață sănătos, precum și implicarea în activități care să ofere suport emoțional și social.
Scris de Sursa de Vest în 6 mai, 2024. Publicat în Eveniment, Știri. Niciun comentariu la Vești bune pentru bolnavii de cancer! De mâine începe programul care îi ajută să își monitorizeze sănătatea fizică și emoțională