Fetiţă dispărută pe drumul spre şcoală! Disperaţi, părinţii îţi cer ajutorul să o găsească
O copilă de 12 ani a dispărut fără urmă, ultima dată fiind văzută ieri dimineaţă, atunci când a plecat la şcoală.
O copilă de 12 ani a dispărut fără urmă, ultima dată fiind văzută ieri dimineaţă, atunci când a plecat la şcoală.
Banat Girls Comloșu Mare a încheiat colaborarea cu antrenorul Liviu Ivasuc, tehnicianul care a ajuns la echipă la jumătatea stagiunii 2021-2022, când fetele au terminat pe locul al treilea în play-out.
Intervenție de urgență, în această dimineață, când pompierii au fost chemați să lichideze flăcările violente care au cuprins un autobuz.
Locuitorii mai multor zone din Timișoara vor întâmpina probleme cu presiunea apei, pe aproape tot parcursul zilei de mâine.
Dezastru total, în bilanțul Societății Horticultura care, mai nou, și-a diversificat serviciile oferite și se ocupă și de îngroparea morților în Cimitirele Şagului şi Rusu Şirianu.
Universitatea de Vest din Timișoara primește finanțare prin PNRR și din Fondul pentru Modernizare al Ministerului Energiei, pentru două mari proiecte de infrastructură.
Astăzi, consilierii locali din Timişoara au votat un nou set de reguli pe care trebuie să le respecte constructorii care fac lucrări în subteranul oraşului.
S-a dat alarma, azi noapte, când flăcări violente au cuprins anexa unei case şi ameninţau să se extindă cu repeziciune, inclusiv la spitalul învecinat.
Mama unei fete de 12 ani este în culmea disperării, după ce copila a plecat de acasă, în noaptea de sâmbătă spre duminică, iar de atunci nu mai ştie nimic despre ea.
A început cea de-a XV-a ediție a Târgului de Paște de la Timișoara şi, cum vremea a fost astăzi una mai degrabă de vară, decât de final de martie, oamenii au ieşit, cu mic cu mare, să simtă atmosfera de sărbătoare.
La o săptămână de când Andreea Morega, în vârstă de 21 de ani, a fost ucisă cu bestialitate de iubitul ei, familia fetei îşi plânge durerea.
La Final Four-ul stagiunii 2023-2024, participă deținătoarea trofeului, CSM Deva, dar și trei echipe care se află în premieră în această fază a competiției.
Parcul Botanic din Timișoara, la coada clasamentului în topul celor mai bine contate grădini botanice și parcuri dendrologice din România.