Skip to main content

Autor: Sursa de Vest

VIDEO: Infernul din Grecia, în care sunt pompierii români!

Este o luptă contracronometru dusă în aceste zile de pompierii care încearcă să stingă incendiile devastatoare din Portugalia, Spania, Grecia, Marea Britanie sau Spania.

Flăcările uriaşe mistuie în continuare, sute de mii de hectare de teren, în special în zone împădurite, şi ameninţă să se extindă la casele localnicilor.

CITEŞTE ŞI: ALERTĂ în România! Premierul instituie Celula de criză!

Zeci de pompieri din România, sunt de mai bine de o săptămână în Grecia, unde ajută la lichidarea incendiilor.

“Încă de ieri și pe tot parcursul nopții, membrii modului național de stins incendii de pădure au acționat în sprijinul autorităților elene și a comunităților afectate, pentru lichidarea incendiului izbucnit în zona Penteli, din Nord-Estul Atenei. În condiții extreme generate de vântul puternic și temperaturi ridicate, colegii noștri au reușit protejarea și stingerea flăcărilor care amenințau aproximativ 50 de locuințe”, transmite IGSU.

Totodată, echipajele au asigurat protejarea și stingerea focarelor extinse pe versanții din împrejurimi și care au cuprins o suprafață de peste 10 km pătrați.

Misiunile vor continua, prioritară fiind protejarea persoanelor și locuințelor aflate în calea flăcărilor.

“Toate misiunile sunt efectuate sub coordonarea ofițerului elen, delegat în asistarea și buna desfășurare a întregii misiuni derulate, care stabilește zonele de intervenție ale modulului național specializat de stins incendii. Mult succes dragi colegi și sincere aprecieri pentru efortul depus!”, transmite IGSU.

CITEŞTE ŞI: Cod portocaliu de caniculă, în Timiş, în acest weekend! Temperaturile vor ajunge şi la 40 de grade!

ALERTĂ în România! Premierul instituie Celula de criză!

Temperaturile extrem de ridicate din ultimele zile fac ravagii în mai multe ţări din Europa, iar aici se încadrează şi România.

Ferită de incendiile devastatoare care mistuie sute de mii de hectare de teren în Portugalia, Spania, Franţa sau Marea Britanie, ţara noastră este grav afectată de secetă.

CITEŞTE ŞI: Cod portocaliu de caniculă, în Timiş, în acest weekend! Temperaturile vor ajunge şi la 40 de grade!

Culturile se usucă pe câmpuri, iar producătorii agricoli anunţă pagube uriaşe, în special la cereale.

În acest context, premierul României, Nicolae Ciucă, a anunţat în urmă cu puţin timp, instituirea Celulei de Criză, care va funcţiona chiar de mîine.

“Se va transmite către toate Comitetele Judeţene pentru Situaţii de Urgenţă şi, desigur, către toate instituţiile guvernamentale, un pachet de măsuri care vizează atât monitorizarea, cât şi măsuri de prevenire a efectelor provocate de temperaturile ridicate. În felul acesta, Departamentul pentru Situaţii de Urgenţă va voordona activitatea la nivel national. Împreună cu celelalte ministere vom lua măsuri de informare a populaţiei, dar şi de coordonare a activităţilor cu organizaţiile neguvernamentale şi cele de voluntari, pentru identificarea persoanelor vulnerabile şi stabilirea de măsuri pentru sprijinul acestora”, a declarat premierul, Nicolae Ciucă.

În acelaşi context, Ciucă a cerut înfiinţarea a cât mai multe Puncte de prim ajutor.

Potrivit ANM, de mâine, temperaturile vor creşte din nou, iar vineri vor ajunge, în vestul ţării, până la de grade Celsius la umbră.

Indicele temperatură-umezeală (ITU) va depăși local pragul critic de 80 de unități, ceea ce înseamnă un disconfort termic accentuat.

CITEŞTE ŞI: UVT, în topul mondial al universităţilor, pe domeniul Fizică!

UVT, în topul mondial al universităţilor, pe domeniul Fizică!

Ediția 2022 a ShanghaiRanking’s Global Ranking of Academic Subjects a realizat ierarhizarea a mai mult de 1800 de universităţi, din 96 de ţări, grupând performanța în 54 de domenii de știință distincte.

CITEŞTE ŞI: Moment inedit, la Festivalul Medieval de la Timişoara! Poţi fi parte a evenimentului şi să câştigi unul dintre premiile puse în joc

Clasificarea ShanghaiRanking’s Global Ranking of Academic Subjects (ARWU), dezvoltată de Universitatea Jiao Tong Shanghai din China, a fost publicată pentru prima oară în 2009 şi este una dintre cele mai bine cotate la nivel internaţional, fiind, alături de clasamentul general, un punct de referinţă în strategiile unor universităţi care doresc să fie actori de nivel internaţional în mediul academic.

„Inovarea și avansul cunoașterii în societatea contemporană se află în directă corelație cu cercetarea, care este prioritizată în universitățile ce țin la statutul de actori de nivel internaţional în mediul academic. Poziționarea UVT în topul primelor 500 de universități ale lumii, conform rankingului ShanghaiRanking’s pe domeniul Fizică, este un rezultat spectaculos, care ne ambiționează și ne motivează pentru urmărirea excelenței, în mai multe domenii ale științelor”, spune Marilen Pirtea, rectorul UVT.

ARWU publică un clasament universitar global, cunoscut pentru obiectivitate, transparență și consecvență, fiind unul dintre cele 9 rankinguri recunoscute oficial și de Ministerul Educației Naționale, prin includerea rezultatelor sale în metarankingul național.

CITEŞTE ŞI: VIDEO: Haosul din Lugoj, explicat de fostul preşedinte CJT, Călin Dobra

Informaţii suplimentare pot fi găsite la: http://www.shanghairanking.com/rankings/gras/2022

Moment inedit, la Festivalul Medieval de la Timişoara! Poţi fi parte a evenimentului şi să câştigi unul dintre premiile puse în joc

Reprezentanţii Muzeului Naţional al Banatului din Timişoara te invită să participi activ, la Festivalul Medieval care va avea loc în acest final de săptămână.

La eveniment vor fi, pe lângă momentele de reconstituire istorică, concursuri inedite dar și un bal mascat care să apropie și mai mult publicul de lumea recreată a Evului Mediu.

Spectatorii sunt invitați așadar nu doar să vadă baluri ale castelanilor, spectacole de muzică și dans ale menestrelilor, ci să participe ca protagoniști, purtând costume proprii de inspirație medievală și mai ales măști pentru marele bal mascat de sâmbătă, organizat în cadrul festivalului.

Premii vor fi acordate pentru cele mai inspirate costume și măști din public.

CITEŞTE ŞI: VIDEO: Haosul din Lugoj, explicat de fostul preşedinte CJT, Călin Dobra

Festivalurile medievale aduc întotdeauna scene de luptă, înfruntări între războinici, lupte reale după regulile HMB sau recreeri ale marilor bătălii medievale.

De data asta, aceste momente vor fi completate, la FMCH 2022, de un turnir cavaleresc cu lănci, organizat după regulile medievale ale înfruntărilor de acest gen – călare, în armură completă în arena de turnir, izbindu-se cu lăncile în plin galop.

Timișoara intră astfel pe lista foarte scurtă a orașelor cu festival medieval care organizează o astfel de competiție.

“Taberele grupurilor de reconstituire istorică sunt vizitate mereu de public la festivalurile medievale. Acum, fiecare grup va participa la un mare scenariu în care sunt antrenați cei mai aventurieri vizitatori. Ei vor putea participa la un concurs de căutat indicii și piste pentru a obține râvnita comoară, se vor organiza în echipe și vor începe o aventură organizată după un format original, care le va oferi o experiență inedită”, transmit organizatorii.

Şi cum darul cel mai potrivit pentru un războinic este o armă, învingătorul turneului de lupte medievale va primi un astfel de cadou.

Este vorba despre o armă specială, realizată de un cunoscut făurar timişorean, Fiare din Beci, care va aduce la Festival şi o interesantă prezentare de săbii și spade autentice.

De asemenea, un cuțit făurit după caracteristicile unei piese originale, descoperită de arheologi, va fi oferit de Fiare din Beci celui sau celei care va câștiga concursul de costume medievale pentru public.

CITEŞTE ŞI: Polițiștii locali timișoreni s-au antrenat cu instructorul israelian Koby Hazan! Au exersat tehnici de autoapărare cu sau fără arme

Festivalul Medieval al Castelului Huniade aduce în acest an la Timișoara tot fastul lumii castelanilor apuseni, dar și imaginea războaielor medievale sau a întrecerilor cavalerești.

De asemenea, lumea Orientului otoman sau cea a călăreților nomazi, jocurile și antrenamentele oamenilor stepei, obiceiurile vieții civile, vânătoarea, meșteșugurile, toate vor putea fi văzute în cadrul acestui eveniment.

Iar trupele de muzicieni și de teatru pirotehnic vor anima cum se cuvine serile de festival.

VIDEO: Haosul din Lugoj, explicat de fostul preşedinte CJT, Călin Dobra

Municipiul Lugoj este în centrul atenţiei, de o bună perioadă de timp, din cauza scandalurilor care seţin lanţ în administraţia locală.

Totul a culminat cu demiterea primarului, Claudiu Buciu, care s-ar fi mutat în Germania, cel puţin în documente, iar asta contravine legii.

CITEŞTE ŞI: Polițiștii locali timișoreni s-au antrenat cu instructorul israelian Koby Hazan! Au exersat tehnici de autoapărare cu sau fără arme

Situaţia a dus la un blocaj administrativ, care reprezintă, în opinia fostului preşedinte CJT, Călin Dobra, cel mai mare eşec al lui Buciu, care a înşelat aşteptările lugojenilor.

“Doi ani de zile a fost un blocaj, pentru că au venit cu schimbări, organigramă… dăm afară oameni… cine a fost cu PSD, cine nu a fost cu PSD?! Iar acum, când oamenii aşteptau ca într-un final, ca lucrurile să intre în normalitate, ajungem în situaţia în care primarul este demis (…) Suntem în situaţia în care cred că ar trebui ca nici măcar să nu mai fi atacat în instanţă. Ar fi trebuit să îşi fi făcut valiza şi să fi plecat definitiv în Germania, pentru că nu poţi să strigi mereu: Hoţii! Hoţii!, iar primarul să procedeze într-un hal de nedescris”,  a spus Călin Dobra, la podcastul Sursa de Vest fără Filtru, realizat de Dan Radosav.

În momentul în care a ieşit la iveală că Buciu şi-a schimbat domiciliului, acesta l-a arătat cu degetul pe Dobra.

A spus în repetate rânduri că totul i se trage de la o fotografie pe care social-democratul i-ar fi făcut-o în aeroport, în timp ce amândoi aşteptau avionul spre Bucureşti.

CITEŞTE ŞI: Mister în jurul unui bărbat care a muncit în Germania! A dispărut de pe drumul spre casă

“Într-adevăr, am zburat împreună, într-o zi de miercuri, spre Bucureşti, când era îmbărcat cu cămaşă, cu sacou…  Dacă vă uitaţi la poza care circulă pe reţelele de socializare vedeţi că este (Claudiu Buciu – n.a) în tricou, cu o geacă… Era o zi de vineri, când pleca în Germania. Este cu totul altceva. Însă, neavând ce răspuns să dea la ceea ce se întâmplă şi la ceea ce face el, normal că cel mai simplu este să arate cu degetul şi să caute vinovaţi minţind”, a mai spus Dobra.

Mister în jurul unui bărbat care a muncit în Germania! A dispărut de pe drumul spre casă

Familia unui bărbat de 40 de ani, care a lucrat o perioadă lungă de timp, în Germania, trăieşte cel mai negru coşmar.

Valerian Mocanu, şi-a sunat părinţii, vinerea trecută şi i-a anunţat că a pornit spre România.

CITEŞTE ŞI: Funcțiile de directori de școli, neinteresante! În Timiș sunt doar 56 de candidați pentru 112 posturi

În momentul convorbirii, era în viena, unde aştepta un autocar care urma să îl aducă acasă, în Petrila, judeţul Hunedoara.

De atunci, nimeni nu mai ştie nimic despre el.

După ce a încercat în nenumărate rânduri să îl contacteze telefonic, pe ambele numere de Germania pe care le are, dar fără succes, mama lui Valerian a anunţat Poliţia.

Acum, oamenii legi ajutorul populaţiei şi fac publice semnalmentele bărbatului dispărut: 1.80 înălțime, greutate 70 kg, ochii căprui, păr castaniu, scurt, forma feței alungită, bărbia rotundă.

Nimeni nu ştie cum era îmbrăcat în momentul în care a dispărut.

Poliţiştii au început o anchetă în acest caz, iar cei care deţin informaţii ce pot duce la găsirea bărbatului, sunt rugaţi să sune la 112, sau să anunţe cea mai apropiată Secţie.

CITEŞTE ŞI: Teatrul de Copii din Timişoara se întoarce cu trei premii, din Muntenegru

Teatrul de Copii din Timişoara se întoarce cu trei premii, din Muntenegru

„Se pare că lucrurile mici devin mari” – este deviza sub care au jucat la Kotor, în cadrul Festivalului Internațional de Teatru pentru Copii, ediția 30, trupe de teatru din Muntenegru, țara gazdă, Serbia, Islanda, Slovenia, Spania, Croația și România.

Într-o atmosferă estivală, pe scena instalată în aer liber, chiar la poalele munților, în vechiul oraș medieval atât de pitoresc care face parte din patrimoniul cultural UNESCO, spectacolul timișorenilor, Pantofii Roșii, a ținut publicul încă din primele minute, locurile din amfiteatru fiind ocupate de foarte mulți copii care au ales să petreacă o seară la teatru.

CITEŞTE ŞI: Se fac lucrări la Staţia de Tratare a Apei din Dragşina!

Spectacolul foarte bun, profesionalismul, energia și entuziasmul trupei de la „Merlin” a făcut ca juriul festivalului să considere că Teatrul pentru Copii și Tineret „Merlin” merită să fie recompensat cu trei premii pentru: Cea mai bună coregrafie- Bacző Tünde, Cea mai bună muzică- Cári Tibor și Cea mai bună interpretare colectivă.

Din distribuția spectacolului a cărui interpretare colectivă e de nota zece fac parte actorii: Patricia Gavril, Magyari Etelka, Cristi Brătoiu, Mădălina Ghițescu Petre, Raul Lăzărescu, Lucian Matei și Laurențiu Pleșa.

“Faptul că Pantofii Roșii are parte și de recunoaștere internațională, după succesul în țară, nu poate decât să ne bucure, dovedind, dacă mai era cazul, că artiști valoroși care simt și gândesc în același fel sau se completează în mod fericit nu pot decât să creeze ceva cu adevărat memorabil”, transmit reprezentanţii teatrului Merlin Timişoara.

CITEŞTE ŞI: Succes la indigo. Frații gemeni Pietru și Gabriele Șecman urcă, din nou, pe podiumul național la atletism

Se fac lucrări la Staţia de Tratare a Apei din Dragşina!

Mâine, între orele 8-15, în localitatea Dragșina, din judeţul Timiş, vor avea loc lucrări de mentenanță la Stația de Tratare a Apei.

Pe durata acestora se va întrerupe apa în localitate.

CITEŞTE ŞI: Succes la indigo. Frații gemeni Pietru și Gabriele Șecman urcă, din nou, pe podiumul național la atletism

La reluarea alimentării cu apă în regim normal este posibil ca la robinete să curgă apă tulbure. Deoarece această perturbare va fi de scurtă durată, Aquatim le recomandă clienților să nu folosească apa în scopuri menajere, până la limpezirea completă.

De asemenea, consumatorii sunt sfătuiţi să ia măsuri de stocare a unor cantități de apă care să le acopere necesarul pe perioada anunțată.

CITEŞTE ŞI: Susţii mişcarea LGBTQIA+? Află cum poţi câştiga bani din asta

Succes la indigo. Frații gemeni Pietru și Gabriele Șecman urcă, din nou, pe podiumul național la atletism

Două medalii de argint și una de aur… în dublu exemplar. Este palmaresul cu care doi dintre elevii de la Clubul LPS Banatul s-au întors de la Campionatul Național de Atletism pentru Juniori, de la București.

Frații gemeni Pietru și Gabriele Șecman au câștigat pentru clubul timișorean câte o medalie de argint la proba de 400 de metri, respectiv la 200 de metri.

CITEŞTE ŞI: Susţii mişcarea LGBTQIO+? Află cum poţi câştiga bani din asta

La acesta se adaugă un aur la proba de ștafetă, medalie care le aduce titlul de campioni naționali, alături de colegii lor Radu Stanciu și Luca Zanfir.  

Pietru și Gabriele sunt, la cei 15 ai ai lor,, fără doar și poate, un exemplu de perseverență în… dublu exemplar. E o bucurie să vezi cum se încurajează și se suțin reciproc. Sunt tineri care știu că pentru a urca pe podium, trebuie să muncești mult. Să faci performanță la această vârstă înseamnă, atât pentru ei cât și pentru familiile lor, enorm de multe sacrificii. Gloria câștigată în câteva minute de alergare pe pistă, într-o competiție, are în spate sute de ore de antrenament, un efort pe care îl vede foarte puțină lume”, spun antrenoarele celor doi sportivi

Tinerii sportivi timișoreni au fost antrenați de Mihaela Răsădean și Cristina Bocșa. 

CITEŞTE ŞI: CCIAT anunță că firmele timișene sunt invitate să viziteze, gratuit, expo PHILOXENIA Salonic!

Susţii mişcarea LGBTQIA+? Află cum poţi câştiga bani din asta

Organizatorii Festivalului Super, care îşi propun să creeze un spaţiu în care adolescenţii să îşi proiecteze filmele, lansează o nouă provocare.

Deschid call-ul pentru filme cu tematică LGBTQIO+, iar în acest sens se adresează tuturor tinerilor care susțin această comunitate, ca aliați sau ca membri și care vor să-și exploreze exprimarea prin film.

CITEŞTE ŞI: CCIAT anunță că firmele timișene sunt invitate să viziteze, gratuit, expo PHILOXENIA Salonic!

“Dacă ai până în 22 de ani, așteptăm filmul tău pentru categoria de filme LGBTQIA+ a Festivalului Internațional de Filme și Artă făcută de Adolescenți ,,Super”, ediția a 10-a, până pe 22 iulie! Poți să observi realitatea din jur prin film, să-ți povestești experiența, puterile, vulnerabilitățile, intimitatea, iubirea, fricile, bucuria, reflecțiile, sinceritatea, și să le îmbraci într-o formă poetică, experimentală, documentară, sau oricum simți tu. E important să creezi arta așa cum o cunoști în interiorul tău, căutând un răspuns personal, mai degrabă decât unul universal. Un film prin care te (auto)cunoști și prin care cunoști lumea. Ne dorim să facem auzită diversitatea poveștilor queer, pentru a genera dialoguri în comunitate și pentru a sărbători comunitatea LGBTQIA+”, transmit organizatorii Festivalului Super.

Formularul de înscriere se găsește aici: https://www.superfestival.ro/2022/06/27/call-filme-lgbtqia-2022/

CITEŞTE ŞI: VIDEO: Suma uriaşă furată de o angajată a unei bănci, de la clienţi: 2,5 milioane de euro

Cei interesaţi se pot înscrie până pe 22 iulie, iar rezultatele selecției participanților vor fi comunicate la scurt timp, prin e-mail.

Informaţii suplimentare pot fi găsite pe următoarele platforme: facebook.com/superadolescentii, www.superfestival.ro, instagram: @super.festival și TikTok: @superteenfestival.

Organizatorii anunţă că cei care vor fi selectaţi pot câştiga 300 de euro.

VIDEO: Suma uriaşă furată de o angajată a unei bănci, de la clienţi: 2,5 milioane de euro

Procurorii DIICOT au descins în această dimineaţă la trei adrese din judeţul Timiş, într-un dosar privind efectuarea de operațiuni financiare în mod fraudulos în formă continuată cu consecințe deosebit de grave, acces ilegal la un sistem informatic în formă continuată, operațiuni ilegale cu dispozitive informatice în formă continuată și fals în înscrisuri sub semnătură privată.

Mai aexact, în perioada 2010-2021, o angajată a unei agenţii bancare din Timişoara, a furat constant bani din conturile clienţilor.

CITEŞTE ŞI: Lucrările la Pasajul Solventul ar putea să fie accelerate, dacă se va obține finanțarea prin PNRR!

Se folosea de datele de indetificare ale acestora şi de dispozitivele de tip token sau digipass şi transfera diferite sume de bani.
În 11 ani, a efectuat 802 transferuri frauduloase, accesând în mod ilegal, conturile a 705 clienţi.

“De asemenea, în vederea justificării unui transfer bancar, ar fi plăsmuit un înscris, sub semnătură privată, pretins încheiat de către un client al băncii, pe care l-ar fi folosit pentru a justifica un transfer bancar de aproximativ 73.000 de lei”, transmite DIICOT.
În tot acest timp, femeia a fost ajutată de încă patru persoane, el mai probabil tot angajaţi ai băncii, care îi puneau la dispoziţie, datele conturilor unor clienţi.

În această modalitate, a fost cauzat un prejudiciu de aproximativ 9 milioane de lei (2,5 milioane de euro).

În urma perchezițiilor, au fost descoperiți și ridicați 7.500 de euro, 1.000 de lei, 4 mini lingouri de aur, 9 telefoane mobile, 8 memory stick-uri, un laptop, două ștampile și documente.

CITEŞTE ŞI: Reacţia lui Robu, la descinderile din Primărie: DNA să vină să îi ia!

Atât suspecta care efectua transferurile cât şi cei 4 complici ai ei au fost ridicaţi şi duşi la audieri, la DIICOT.

Reacţia lui Robu, la descinderile din Primărie: DNA să vină să îi ia!

În această dimineaţă, procurorii DNA au mers din nou, la Primăria Timişoara, de unde au ridicat mai multe documente.

Descinderile fac parte din dosarul deschis după ce actualul primar, Dominic Fritz, a făcut o plângere penală privind suspiciunile pe care le are în legătură cu o serie de consursuri aranjate, pe vremea administraţiei Robu.

CITEŞTE ŞI: Descoperire macabră, la Timişoara! Un cadavru, găsit în zona centrală a oraşului

La ceea ce am găsit eu acolo, a fost vorba și de posturi de conducere și de posturi de execuție. Eu atunci am predat dovezile pe care le-am găsit la DNA. Mi-am dat seama că sunt lucrări cu același scris, care a tot reapărut, au fost unii candidați care au candidat la două concursuri și de fiecare data cu un alt scris, unde era clar că lucrările scrise la concursurile la intrare în Primărie au fost făcute de altcineva și asta m-a și făcut să fac o plângere penală. Plângerea a fost făcută pentru perioada 2018 – 2020”, a declarat primarul Dominic Fritz.

Imediat, fostul primar a reacţionat, pe pagina lui de facebook, unde a făcut apel la DNA să îi ridice pe cei care au încălcat legea.

Spune că el nu a avut niciun amestec în eventualele concursuri trucate, iar dacă vreunul dintre subalternii săi a făcut aşa ceva, atunci trebuie să plătească.

“Eu nu pot decât să salut cercetarea, pt că prin tot ce-am făcut mi-am dorit ca Timișoara să aibă o administrație performantă, dar înainte de orice, cinstită, corectă, supusă cu sfințenie legii! Iar dacă se confirmă că unele persoane au acționat altfel decât erau cuvintele mele de ordine, comițând ilegalități, negreșit ele trebuie să plătească pt asta!

Am spus de nenumărate ori: eu am încredere în colaboratori, căci nu se poate funcționa fără încredere, dar nu garantez decât pt mine! Și pt mine, GARANTEZ!

Așadar, succes DNA!”, a scris Nicolae Robu, pe facebook.

CITEŞTE ŞI: Invitaţie la dans, pe Podul de Fier din Iosefin! Magnum Team pune în scenă un spectacol de teatru şi dans

Descoperire macabră, la Timişoara! Un cadavru, găsit în zona centrală a oraşului

S-a dat alarma în această dimineaţă, la Timişoara, unde poliţiştii au fost sesizaţi că în apropiere de centrul oraşului zace trupul neînsufleţit al unui bărbat.

Oamenii legii s-au deplasat de urgenţă în zonă şi au constatat că cele reclamate se confirmă.

CITEŞTE ŞI: Invitaţie la dans, pe Podul de Fier din Iosefin! Magnum Team pune în scenă un spectacol de teatru şi dans

Cadavrul a fost găsit în incinta bazei sportive de pe Splaiul Tudor Vladimirescu nr. 17, aflată în paragină.

Clădirea este adesea folosită de oamenii străzii aflaţi în căutarea unui adăpost.

Trupul neînsufleţit al bărbatului a fost transportat la Institutul de Medicină Legală, pentru efectuarea autopsiei.

Rezultatele vor arăta cauzele decesului, însă se va încerca şi stabilirea identităţii victimei.

Asupra bărbatului nu au fost găsite documente.

Poliţiştii au deschis în acest caz, un dosar penal pentru ucidere din culpă.

CITEŞTE ŞI: Pubele deteriorate? Ce trebuie să faceți pentru a primi recipiente noi?