Investiții de milioane de euro pentru digitalizarea a 11 spitale din Timiș! Medicii vor avea acces rapid la istoricul pacienților
Ministerul Sănătății a făcut publică lista spitalelor care vor beneficia de fonduri prin PNRR, pentru digitalizare. Este vorba despre 207 unități spitalicești, dintre care 11 sunt în județul Timiș.











