Skip to main content

CCIA Timiș face înscrieri la cursul GRATUIT de Expert Accesare Fonduri Europene

Retim – Fereşte-te de eticheta roşie!

Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură lansează un nou curs care îi ajută pe angajaţi să se se specializeze în accesarea fondurilor europene.

Pot participa doar cei cu contracte individuale de muncă (normă întreagă sau timp parțial) dintr-un IMM din Regiunea Vest eligibil conform SNC și SNCDI, care nu au funcție de conducere în cadrul companiei și au reședința în unul din cele patru județe ale Regiunii Vest: Timiș, Arad, Caraș-Severin,Hunedoara.

CITEŞTE ŞI: Este oficial! De sâmbătă nu mai purtăm mască în aer liber și nu mai avem restricții de noapte

Nu pot participa la curs persoanele care asigură managementul strategic al companiei și care ocupă poziții de management (manager/director general, manager/director executiv, director adjunct, manager de departament, manager de proiect, manager de linie), angajații din departamentele de resurse umane cât și persoanele care își gestionează propriile afaceri.

Numărul de locuri este limitat.

Tematica abordată:

Cursul are o durată de 40 ore și acoperă tematică necesară pentru scrierea unei cereri de finanţare și implementarea proiectului, indiferent de tipul de proiect sau sursa finanțării.

– Programe de finanțare prin care se pot obține bani europeni nerambursabili;

– Pașii de urmat pentru obținerea unei finanțări nerambursabile;

– Cum completăm o cerere de finanțare;

– Accesarea și utilizarea corectă a fondurilor europene;

– Implicații din partea firmei în gestionarea unui proiect finanțat din fonduri structurale;

– Nereguli și fraude în realizarea și derularea proiectelor ce beneficiază de cofinanțare europeană.

Cursanții vor beneficia de experiența practică a unui trainer, care va consilia și îndruma prin proceduri legislative și va răspunde întrebărilor aferente.

Cursul este autorizat de către Ministerul Muncii și Protecției Sociale prin Comisia de Autorizare a furnizorilor de formare profesională din Județul Timiș.  

CITEȘTE ȘI: Te vaccinezi într-un cadru de poveste! Poţi vizita unul dintre cele mai frumoase castele şi primeşti şi vaccinul

Cursurile se desfășoară la sediul CCIAT din Timișoara, Piața Victoriei nr.3 și/sau la Centrul Regional de Afaceri din Bd. Eroilor de la Tisa nr.22, în sistem clasic, cu respectarea normelor de distanțare și protecție impuse de restricțiile în vigoare.

Data limită de înscriere: 24 mai 2021.

 

 

Distribuie pe rețele de socializare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Perioada de verificare reCAPTCHA a expirat. Vă rugăm să reîncărcați pagina.


Alte articole

Aflată la București în cursul săptâmânii trecute pentru o serie de vizite oficiale destinate internaționalizării companiilor timișene, președintele CCIA Timiș, Florica Chiriță, a avut o întrevedere cu E.S. Dr. Lior Ben Dor, Ambasadorul Statului Israel în România.
Elevii Liceului Teoretic „Carmen Sylva” din Timișoara au obținut rezultate spectaculoase la cel mai important concurs internațional de robotică pentru liceeni – FIRST Championship Houston 2025, desfășurat în perioada 16-19 aprilie în Houston, Texas, SUA.
Crimă înfiorătoare, în vestul țării! O femeie de 52 de ani și-a pierdut viața, după ce a fost trântită pe șinele de cale ferată și ținută cu forța chiar de cumnatul ei, în vârstă de 46 de ani, până când trenul a lovit-o.
Opera Națională din Timișoara invită doritorii să pășească dincolo de cortină și să descopere farmecul din spatele spectacolelor, prin două tururi ghidate organizate în luna mai.
Un cetățean albanez care a încercat să mituiască un polițist de frontieră de la Moravița, pentru a putea intra în țară, fără acte, este cercetat acum de polițiștii Serviciului Județean Anticorupție Timiș.
Un accident s-a petrecut în această dimineață, pe autostrada A1, în zona localității Orțișoara, pe sensul de mers Arad-Timișoara.
După ce Pirtea a acuzat administrația Fritz de discriminare în școli și a cerut ca Primăria să publice sumele alocate per elev pentru fiecare unitate de învățământ, Ruben Lațcău a reacționat dur și a numit comentariile liberalului „mârlănie dâmbovițeană”.
Camera de Comerț, Industrie și  Agricultură Timiș lansează cursul de calificare Nivel 3 OPERATOR INTRODUCERE, VALIDARE ȘI PRELUCRARE DATE, în cadrul Proiectului ”Evoluția tehnologiilor rapide = Evoluția carierei angajaților din Regiunea Vest!, ID 317710.
Poliţiştii care anchetează accidentul de ieri după-amiaza, din județul Hunedoara, în care au fost implicate cinci persoane, au stabilit cum s-a produs totul.