Decizie de ultimă oră,luată de conducerea Inspectoratului Școlar Timiș, după ce în cursul nopții, aproape 50 de elevi și profesori au ajuns la spital, cu grețuri, vărsături și diaree.
Scris de Sursa de Vest în 3 aprilie, 2024. Publicat în Eveniment, Știri. Niciun comentariu la Alertă la Timișoara, după ce zeci de elevi și profesori de la un liceu de elită, au ajuns azi-noapte la spital, cu simptome de intoxicație! Școala a fost închisă