Hristos a Înviat! Pastorala de Paști a Mitropolitului Banatului, ÎPS Ioan Selejan


Anul acesta, slujbele de Înviere au fost ținute de preoți în bisericile goale.

Un scandal de proporții a izbucnit în această seară, între oameni și forțele de ordine.

Voluntarii Asociației Acasă în Banat s-au mobilizat în Săptămâna Mare pentru a aduce bucurie unor familii aflate în situații vulnerabile, din județele Timiș și Caraș-Severin.

Numărul bolnavilor de coronavirus a ajuns astăzi la 8.418. De la ultima informare transmisă de autorități, au fost înregistrate alte 351 de noi cazuri de îmbolnăvire.

Crește numărul pacienților infectați cu noul coronavirus. În România a fost deppășit pragul de 8.000.

Numărul deceselor din cauza infectării cu noul coronavirus, crește de la o zi la alta!

Accident grav noaptea trecută, într-un oraș din Banat. Un tânăr de 29 de ani și-a pierdut viața.

La Clinica de Dermatologie din Timișoara vor fi tratați pacienții infectați cu noul coronavirus.

În ultimele 24 de ore peste 170 de timișeni au fost amendați, pentru că au încălcat restricțiile de deplasare.

Veşti bune de la Maternitatea Bega din Timişoara! Şase mămici, care au fost infectate în focarul de la Odobescu cu COVID-19, au fost astăzi externate.

Înaintea sărbătorilor pascale, polițiștii timișeni au făcut o vizită unor bătrâni și copii, din Făget și satele Bichigi și Temerești.

Numărul persoanelor infectate cu noul coronavirus este în continuă creștere, în România.

Cercetătorii din cadrul Universității Politehnica Timișoara au realizat, în premieră națională, prototipul unui dispozitiv de sterilizare a aerului expirat de pacienți.