11 bebeluși de la Maternitatea Odobescu, infectați cu coronavirus!

Situație gravă la Timișoara! 11 bebeluși de la Maternitatea Odobescu, infectați cu COVID-19.

Situație gravă la Timișoara! 11 bebeluși de la Maternitatea Odobescu, infectați cu COVID-19.

Încă cinci decese provocate de coronavirus în România.

25 de persoane au fost depistate pozitiv cu noul coronavirus, la Maternitatea Odobescu din Timișoara.

România înregistrează până la această oră 3.864 de cazuri de îmbolnăvire cu coronavirus.

Încă 11 gravide și femei care au născut deja, au fost testate pozitiv cu noul coronavirus.

Președintele Consiliului Județean, Călin Dobra, trage un semnal de alarmă și spune că Timișul ar putea rămâne fără apărare în fața noului coronavirus.

Haos în sistemul de sănătate timișean! O ordonanță a Ministerului Sănătății modifică lista spitalelor suport pentru pacienții cu COVID-19.

Societatea de Drumuri Municipale Timișoara se alătură campaniilor umanitare pentru sprijinirea luptei contra virusului SARS CoV 19.

Numărul deceselor este în contină creștere în România.

Județul Timiș a ajuns pe locul patru, la nivel național, în ceea ce privește numărul persoanelor infectate cu noul coronavirus.

Numărul bolnavilor infectați cu noul coronavirus crește de la o zi la alta.

Primarul comunei Sacoșu Turcesc, Gabriel Koller, este infectat cu noul coronavirus.

Peste 300 de timișeni, amendați în ultimele 24 de ore, pentru nerespectarea măsurilor de restricționare a circulației.

Consiliul Județean s-a întrunit astăzi, într-o ședință extraodinară, online. Aleșii județeni au aprobat o nouă rectificare bugetară.