Skip to main content

Rezultate uimitoare pentru sportivii clubului de karate Kaizen, din Timișoara! Au cucerit 121 de medalii la Campionatul Național de Karate IKU

Pentru al doilea an la rând consecutiv, ACS Kaizen Karate Timișoara a devenit club campion național IKU 2024 U14 la karate, în weekendul trecut.

Clubul a participat la Campionatul Național de Karate IKU 2024, la Targu Jiu, cu un lot format din 39 de sportivi, cu varste cuprinse intre 4 si 14 ani. Acestia au stralucit la propriu pe podium, reusind sa cucereasca 62 medalii de aur, 38 medalii de argint și 21 medalii de bronz, un total de 121 de medalii, ocupând prima pozitie in proportie de 90% pe podium.

La acest campionat au fost inscrisi peste 350 de sportivi, de la 26 de cluburi din toata tara. La Timisoara, clubul ACS Kaizen Karate a adus Cupa Nationala, cea mai importanta victorie din programul competitional anual din cadrul federatiei de arte martiale, comisia IKU.

Campionii clubului sunt următorii:

1. Motreanu Teodora – locul 1- kata echipe U12, locul 1- kumite echipe U12, locul 2- kata indv U12, locul 2- kumite indv U12

2. Velcsov Elisa – locul 1- kata echipe U12, locul 1- kata echipe U15, locul 1- kumite echipe U12, locul 1- kumite echipe U14, locul 1- kata indv U12, locul 1- kumite indv U12

3. Zaharagiu Anais – locul 1- kata echipe U12, locul 1- kata echipe U10, locul 1- kumite echipe U12, locul 1- kumite echipe U10, locul 2- kata indv U9, locul 2- kumite indv U9

4. Popa Vlad – locul 1- kumite indv, locul 1- kumite echipe U10

5. Boda David – locul 2- kumite indv, locul 2- kumite echipe U10, locul 1 kata echipe U10 mixt, locul 2- kata echipe U10 masculin

6. Heciu Andrei – locul 1- kumite indv U14, locul 1- kumite echipe U14, locul 1- kata echipe U14, locul 2-kata indv U14, locul 3- kumite echipe

7. Heciu Mihai – locul 1- kata indv U10, locul 2- kumite indv U10, locul 3- kumite indv echipe U10

8. Buzgar Raul – locul 2- kumite indv U11, locul 3- kumite echipe U11

9. Puicea Sergiu – locul 1- kata indv U11, locul 1- kumite indv U11, locul 1- kata echipe U12, locul 3- kumite echipe U11

10. David Mitroi – locul 1- kumite U10 , locul 2- kata indv U11, locul 3- kumite echipe U11

11. Asurdoaiei Daria – locul 2- kumite echipe U10, locul 3- kata indv, locul 3- kata echipe U10

12. Dragoi Anca – locul 2- kata indv U5 , locul 2- kumite indv U5

13. Dragoi Carina – locul 1- kata indv U8, locul 1- kata echipe U9, locul 2- kata echipe fem U10, locul 2- kumite indv U8, locul 2- kumite echipe U10

14. Kiss Daria – locul 1- kumite indv U8, locul 2- kata indv U8, locul 2- kumite echipe U8

15. Kiss Ana – locul 1- kata indv U5, locul 1- kumite indv U5

16. Juravle Sarah – locul 1- kata indv U11, locul 2- kumite echipe U11, locul 3- kata echipe U10

17. Guma Maria – locul 2- kumite echipe U10, locul 3- kumite indv U10

18. Pop Lucas – locul 3- kata indv U9, locul 1- kumite echipe U9

19. Munteanu Vlad – locul 1- kata indv U9, locul 2- kata echipe U9 , locul 2- kumite echipe U9, locul 3- kumite indv U9

20. Suciu Petra – locul 1- kata indv U8, locul 2- kata echipe U9, locul 2- kumite indv U8, locul 2- kata echipe fem U9

21. Suiu Stefania – locul 2- kata indv U11, locul 2- kumite echipe U12, locul 3- kumite indv U11, locul 3- kata echipe U11

22. Valean Nadia – locul 2- kumite indv U14, locul 1- kumite echipe U11, locul 1- kumite echipe U14, locul 1- kata echipe U14

23. Baloi Vlad – locul 1- kata indv U14, locul 1- kumite echipe U14, locul 3- kumite echipe U12

24. Adam Larisa – locul 2- kata indv U10, locul 2- kumite indv U10, locul 2- kata echipe U10, locul 2- kumite echipe U12, locul 1- kumite echipe U9

25. Naciu Sofia – locul 1- kata indv U9, locul 1- kumite echipe U9, locul 1- kata echipe U9

26. Coblis Maria – locul 1- kata echipe U9, locul 1- kumite echipe U9, locul 3- kata indv

27. Coblis Robert – locul 3- kata indv, locul 1- kumite echipe U14

28. Grecea Mihnea – locul 3- kumite indv, locul 1- kumite echipe U10

29. Vasinca David – locul 1- kata indv U5, locul 1- kumite indv U5

30. Anghel Matei – locul 3- kata indv U8

31. Radu Robert – locul 3- kata indv U8 , locul 1- kumite indv U8

32. Radu Sebastian – locul 1- kata indv U11, locul 1- kumite indv U11, locul 1- kata echipe U12, locul 3- kumite echipe U12

33. Marcus Deian – locul 1- kata indv U8, locul 2- kata echipe U9, locul 3- kumite indv U9, locul 2- kumite echipe U9

34. Nodis Robin – locul 1- kata indv U9, locul 1- kumite indv U9, locul 2- kumite echipe U9

35. Lupse Isabela – locul 3- kata indv U12, locul 2- kumite indv U12, locul 2- kumite echipe U12

36. Petrov Tanja – locul 2- kata indv U14, locul 1- kata echipe U14, locul 1- kumite echipe U14

37. Demirel Evina – locul 2- kata indv U16, locul 1- kumite echipe U14

38. Demirel Diyar – locul 1- kata indv U16, locul 1- kumite indv U16, locul 1- kumite echipe U14

Sportivii clubului Kaizen au stralucit inca o data si au demonstrat ca toata munca, efortul si lacrimile depuse si-au spus cuvantul, reusind sa se mentina in top, fiind cei mai buni din vestul tarii.

De asemenea, pe data de 18 mai, clubul a participat si la Campionatul National, peste 14 ani, in Timsoara, unde, cu doar 4 sportivi inscrisi, s-a clasat pe locul trei in clasamentul cluburilor, ceilalti fruntasi pe clasament avand inscrisi 16 sportivi, respectiv 44 de sportivi in competitie.

In urma acestora, sportivii campioni nationali s-au calificat la Mondialele din Argentina, urmand ca în perioada 24-27 octombrie sa reprezinte Romania, la ce mai inalt nivel de karate din cadrul federatiei de arte martiale, in Argentina, Buenos Aires.

Acestia sunt:

1. Ardelian Ariana – locul 1- kumite indv U16, locul 3- kata indv U16, locul 2- kumkte echipe Sanbon U16, locul 3- kumite rotativ echipe U16

2. Angiletta Larissa – locul 1- kumite indv U14, locul 1- kata echipe U14, locul 3- kata indv U14

3. Malanca Mario – locul 3- kumite indv U16, locul 3- kumite echipe rotativ U16

4. Luca Anna – locul 3- kata indv U14, locul 3- kumite indv U14, locul 1- kata echipe U14

„Doresc sa multumesc parintilor pentru efortul si sacrificiile depuse pt a-i sustine pe copiii lor, pentru increderea si sprijinul lor, pentru ca exista si pentru ca fac parte din familia Kaizen. Fara ei , nu as fi putut ajunge aici. Felicitari organizatorilor, felicitari arbitrilor si felicitari colegilor mei, antrenorii celorlalte cluburi”, transmite Iasmina Ardelian, presedintele Kaizen Karate Tm.

Distribuie pe rețele de socializare

Comments (1)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Alte articole

În această după-amiază, în jurul orei 16:00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit într-o încăpere a unui centru de vârstnici.
Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș organizează în perioada  01 – 04 octombrie, o misiune economică multisectorială în Republica Modova, la Bălți și Chișinău.
Până pe data de 3 august, Universitatea de Vest din Timișoara este centrul atracției elevilor de liceu, care participă la cea mai importantă școală de vară din Timișoara, West Summer University (WSU).
Aquatim a semnat un contract de lucrări din cadrul Proiectului „Extindere rețea canalizare pe Calea Șagului, etapa III-A, tronson cuprins între Calea Chișodei și sens giratoriu centre comerciale – Municipiul Timișoara” (cod C1I100122000035), finanțat prin Planul Naţional de Redresare şi Rezilienţă.
Trei tramvaie nepoluante din noul lot au sosit în oraș! Unul este deja în funcțiune, pe linia 5, al doilea intră în circulație în zilele următoare, iar al treilea este în proces de recepționare și de efectuare a probelor.
„Construim pentru educație: Cămine studențești ale viitorului”. Acesta este titlul proiectului PNRR, câştigat de Universitatea de Vest din Timişoara, prin care va fi ridicat un nou cămin studenţesc.
În acest weekend, este programată competiția sportivă Timișoara Triatlon, astfel că circulația rutieră va fi restricționată pentru desfășurarea fără probleme a evenimentului.