Skip to main content

O partidă de sex era să îl coste viaţa! Bărbat jefuit şi lovit cu maşina

San Marco

Un bărbat de 43 de ani, aflat sub influenţa băuturilor alcoolice, a cerut ajutorul Poliţiei, după ce a fost victima unui jaf.

Azi noapte, acesta a apelat la serviciile sexuale oferite de două tinere, pe care le cunoştea din vedere.

S-a întâmplat în Petroşani, judeţul Hunedoara, iar după ce s-au pus de acord, bărbatul şi cele două femei au mers cu maşina într-o benzinărie de pe centura oraşului.

CITEŞTE ŞI: Interese meschine, dejucate la Dumbrăvița! Cum explică primarul, încercarea unei exproprieri dubioase?

Aici, bărbatul a coborât din autoturism, iar tinerele au profitat de faptul că acesta era ameţit de aburii alcoolului şi i-au furat 1.300 de lei.

Când şi-a dat seama ce i s-a întâmplat, acesta a încercat să îşi recupereze banii, doar că femeile aveau alte planuri.

Au încercat să îşi piardă urma, astfel că cea care era la volan, a călcat pedala de acceleraţie, sperând că vor scăpa.

Bărbatul s-a pus în faţa maşinii, fiind acroşat şi împins câţiva metri.

Cele două tinere au reuşit să părăsească benzinăria, fără să achite combustibilul cu care au alimentat autoturismul

Una dintre ele a fost prinsă în scurt timp de poliţişti şi a fost reţinută pentru 24 de ore, fiind acuzată de tâlhărie calificată, furt şi tentativă de omor.

“În urma  cercetărilor a fost identificată o tânără de 21 de ani, din municipiul Petrosani, faţă de care poliţiştii au luat măsura preventivă a  măsura reținerii pe o durată de 24 de ore.În cauză, procurorul de caz a dispus extinderea urmăririi penale şi cu privire la comiterea infracţiunii de tentativă de omor  și declinarea cauzei către Parchetul de pe lângă Tribunalul Hunedoara”, transmite IPJ Hunedoara.

CITEŞTE ŞI: Timişoara va găzdui Săptămâna belgiană! Care va fi tematica evenimenului?

Distribuie pe rețele de socializare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Alte articole

Camera de Comerţ, Industrie și Agricultură Timiş prin Direcția Formare și Perfecționare Profesională pregătește o nouă serie a cursului de EXPERT ACHIZIȚII PUBLICE (Cod C.O.R. 214946).
Un proiect simbolic din Timișoara este tot mai aproape de a deveni realitate. Este vorba despre Muzeul Național al Revoluției Anticomuniste, care va fi amenajat în fosta Comenduire a Garnizoanei Militare din Piața Libertății.
Programul CCIA Timiș pentru 2025 de informare a agenților economici cu privire la reglementări legislative în diferite sectoare de activitate continuă cu seminarul privind securitatea la incendiu, derulat sub genericul „Securitatea la incendiu: Noutăți legislative și măsuri preventive”.
Oamenii legii au identificat persoana căzută ieri în râul Bega, în zona Dâmbovița. Este vorba despre un tânăr de 21 de ani, din localitatea Anina, județul Caraș-Severin.