Skip to main content

Disperare în familia unei femei de 59 de ani, care a dispărut fără urmă! Rudele se tem de ce este mai rău

Retim – Fereşte-te de eticheta roşie!

Sunt căutări ample pentru găsirea unei femei de 59 de ani despre care a dispărut de pe drumul spre casă,

Ema Racz, din localitatea bihoreană Săcueni, și-a vizitat ieri, o rudă din Oradea, însă nu a mai ajuns la domiciliu.

Nimeni nu știe unde este, iar familia este îngrijorată și se teme să nu se fi întâmplat vreo nenorocire.

A alertat imediat Poliția, care acum face apel și la populație, pentru găsirea femeii.

„La 17 septembrie a.c., în jurul orei 11.00, aceasta a plecat voluntar de la locuința unei rude din municipiul Oradea și nu a mai revenit la domiciliu. Semnalmente: ]nălţime aproximativ 1,65 – 1,70 m, greutate aproximativ 75 de kg., constituție atletică, faţă ovală, ten deschis, ochi verzi, păr șaten tuns scurt”, transmite IPJ Bihor.

Când a fost văzută ultima dată, Ema Racz purta un pulover negru cu gri, jeanși albaștri și pantofi sport negri, din material textil.

Cei care au informaţii care pot ajuta la găsirea femeii sunt rugaţi să contacteze cea mai apropiată unitate de Poliţie şi să apeleze gratuit numărul de telefon 112!

Distribuie pe rețele de socializare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Perioada de verificare reCAPTCHA a expirat. Vă rugăm să reîncărcați pagina.


Alte articole

În urmă cu puțin timp, social democrații care s-au reunit într-o ședință a Consiliului Național al partidului, au ales ca interimatul după demisia lui Marcel Ciolacu, să fie asigurat de Sorin Grindeanu.
Primăria Lugoj eficientizează sistemul de iluminat public din oraș. A demarat procedura de licitație pentru găsirea unei firme care să se ocupe de furnizarea și instalarea corpurilor necesare modernizării rețelei de iluminat.
Universitatea de Științele Vieții „Regele Mihai I” din Timișoara a găzduit, în Aulă Magna „Iulian Drăcea”, festivitatea de premiere a echipei de rugby SCM-USVT, câștigătoarea Supercupei României.
La mai bine de patru ani de când administrația locală anunța construirea primului adăpost public pentru animalele fără stăpân, Primăria a inițiat achiziția serviciilor de proiectare.
Comitetul Naţional Român al Consiliului Mondial al Energiei (CNR-CME) în parteneriat cu Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș organizează o conferință dedicată viitorului surselor regenerabile și al stocării energiei în România.
Pe 30 și 31 mai, parcul Căminului Cultural din Giroc găzduiește a treia ediție a Festivalului „Întoarcerea la Folk”.
Meteorologii au emis, în această dimineață, un cod galben de intensificări ale vântului și instabilitate atmosferică temporar accentuată, pentru toată țara.
Au fost centralizate deja peste 98,19% dintre procesele verbale din secțiile din țară și de peste hotare, iar Nicușor Dan, candidatul susținut de USR, este pe primul loc.