Numărul deceselor persoanelor cu COVID-19, în continuă creștere! Încă trei pacienți infestați au murit

Încă trei decese au fost înregistrate în România, seara trecută, din cauza coronavirusului.

Încă trei decese au fost înregistrate în România, seara trecută, din cauza coronavirusului.

Autoritățile recurg la măsuri foarte dure pentru a controla epidemia de coronavirus. Astfel că și armata a fost scoasă în stradă.

Continuă să crească numărul morților din cauza coronavirusului. Încă un deces a fost înregistrat în această după amiază.

Zece paturi performante pentru Anestezie și Terapie Intensivă, vor ajunge la Spitalul Județean Timișoara!

Numărul persoanelor infectate cu coronavirus este în continuă creștere, în România.

Vești bune pentru timișoreni! Au început lucrările la Centura de Sud, iar în doi ani traficul greu va fi scos afară din oraș.

Polițiștii timișeni au aplicat amenzi în valoare totată de 223.600 de lei, pentru cei care nu au respectat restricțiile privind circulația, și au fost prinși pe străzi după ora 22.00.

Agenţia Judeţeană pentru Ocuparea Forţei de Muncă este pregătite să proceseze cât mai repede cererile pentru şomajul tehnic, astfel încât plăţile să se facă rapid, pe măsură ce se depun documentele.

Activitățile grupului de voluntariat din UVT sunt dedicate implicării în programe de susținere comunitară în timpul stării de urgență.

În lupta cu epidemia provocată de virusul Covid-19, Asociația Doctor Victor Babeș Timișoara inițiază o campanie publică de strângere de fonduri prin sms pentru Spitalul de Boli Infecțioase Victor Babeș Timișoara.

Noi măsuri luate de autoritățile locale la Timișoara, pentru prevenirea infectării cu coronavirus!

În contextul stării de ugență din România, compania RETIM continuă activitatea în mod obişnuit şi ia toate măsurile posibile pentru protejarea sănătăţii angajaţilor săi.

A fost înregistrat al cincilea caz de deces al unei persoane infectate cu noul coronavirus.

România înregistrează al patrulea deces, din cauza coronavirusului.