Alertă, în gara Sânnicolau Mare! Poliţiştii au sunat la 112 şi au cerut o ambulanţă!
Poliţiştii de Frontieră din Sânnicolau Mare au fost chemaţi să intervină, în gara din oraş, după ce într-un tren au fost observate persoane suspecte.
Poliţiştii de Frontieră din Sânnicolau Mare au fost chemaţi să intervină, în gara din oraş, după ce într-un tren au fost observate persoane suspecte.
Un accident grav, în care au fost implicate o maşină şi un tir, s-a petrecut în această dimineaţă, pe autostrada A1.
Societatea de salubritate din Lugoj anunţă că la casieria din Lugoj, de pe Splaiul Corneliu Coposu, 20 decembrie 1918 nu se pot efectua astăzi, tranzacţii.
Adriana Bălaj, profesor de Istorie, este acum în direct la Sursa de Vest fără Filtru, vineri – 04 noiembrie 2022.
Un pensionar de 90 de ani din Timişoara, a rămas fără bani pe card, după ce a încercat să ajute doi indivizi care l-au abordat pe stradă.
Tot mai mulţi tineri aleg să facă parte din Liga Studenţilor Social Democraţi Timiş, organizaţie care îşi propune să stimulează implicarea tineretului în viaţa politică.
În perioada 4-6 noiembrie 2022 are loc prima ediţie a Forumului MERITO de Vest, un eveniment educațional ce aduce în prim plan tema competențelor necesare în secolul al XXI-lea.
Sunt căutări ample, la această oră, pentru găsirea unui tânăr de 21 de ani care a dispărut fără urmă, în apele Barajului Fughiu, din comuna Oşorhei, judeţul Bihor.
Astăzi este Ziua Internațională a Stiloului, marcată în fiecare an în prima zi de vineri a lunii noiembrie.
Ies la iveală tot mai multe ilegalităţi făcute de USR-iştii care conduc Primăria Timişoara şi care, au câştigat alegerile pozând în oameni noi şi integri.
Un proiect inedit prinde contur în judeţul Timiş, la Lugoj, unde Asociaţia “Zi de Bine” vrea păstreze vie memoria celor dragi, trecuţi în nefiinţă.
Discursul politic, pe care l-a avut Dominic Fritz, cu ocazia prezentării raportului de activitate, la jumătatea mandatului de primar, i-a dezamăgit pe timişorenii de rând, care nu sunt membri USR.
Aseară, puţin după ora 22:00, poliştii de la Rutieră, au tras pe dreapta un autoturism, pentru un control de rutină.
Într-un cadru festiv şi înconjurat de aplaudacii din partid, primarul Timişoarei şi-a prezentat raportul de activitate, după doi ani de la preluarea funcţiei.