Anunțul de ultimă oră al meteorologilor! Cod portocaliu de ploi, vânt și grindină în Timiș

Meteorologii au emis, în urmă cu puțin timp, un cod portocaliu ce vizează mai multe localități din județul Timiș.
Atenționarea este valabilă astăzi, în intervalul 16:40-17:40.
CITEȘTE ȘI: Motivul pentru care un bărbat și-a atacat mama cu un cuțit și a amenințat-o cu moartea!
În acest interval se vor semnala averse de ploaie ce vor cumula 35-40 de l/mp, frecvente descărcări electrice, grindină de mici și medii dimensiuni, intensificări de scurtă durată ale vântului.
Localitățile vizate sunt: Recaș, Buziaș, Racovița,Topolovățu Mare, Sacoșu Turcesc, Tormac, Chevereșu Mare, Remetea Mare, Nițchidorf, Bucovăț.
CITEȘTE ȘI: Începe FEST-FDR 2018, singurul festival din România dedicat dramaturgiei naționale
foto arhivă
Distribuie pe rețele de socializare
Alte articole

| Sursa de Vest | Eveniment, Știri | Niciun comentariu la Accident înfiorător! O mașină a fost lovită de un microbuz și proiectată într-un autobuz plin cu pasageri
Accident înfiorător! O mașină a fost lovită de un microbuz și proiectată într-un autobuz plin cu pasageri
Desfășurare uriașă de forțe, în această seară, după ce un autobuz în care erau 52 de persoane, un microbuz de transport marfă și o mașină s-au ciocnit violent.

| Sursa de Vest | Eveniment, Știri | Niciun comentariu la Focuri de armă, la o petrecere! Polițiștii au intervenit în forță, pentru aplanarea unui scandal
Focuri de armă, la o petrecere! Polițiștii au intervenit în forță, pentru aplanarea unui scandal
A fost scandal monstru într-o familie pentru care a petrecut ziua de duminică a decurs normal, până când un bărbat și-a băut mințile.

| Sursa de Vest | Eveniment, Știri | Niciun comentariu la Prăpăd făcut de un bărbat băut și fără permis de conducere! A intrat cu mașina într-un cap de pod, apoi în gardul unei gospodării
Prăpăd făcut de un bărbat băut și fără permis de conducere! A intrat cu mașina într-un cap de pod, apoi în gardul unei gospodării
Accident teribil, azi-noapte, în județul Timiș, provocat de un bărbat de 37 de ani, care a urcat la volanul unei mașini înmatriculate și a pornit la drum.

| Sursa de Vest | Eveniment, Știri | Niciun comentariu la Și-a înjughiat prietenul, la beție! Agresorul a fost capturat de polițiști și aruncat după gratii
Și-a înjughiat prietenul, la beție! Agresorul a fost capturat de polițiști și aruncat după gratii
Un bărbat de 32 de ani a ajuns pe mâna polițiștilor după ce a luat un cuțit și l-a lovit pe amicul său cu care împărțea locuința.

| Violeta GHIMBOAŞĂ | Cultură, Educație, Eveniment, Știri | Niciun comentariu la UVT invită timișorenii la lansarea expoziției de video-animații „Voce și dizabilitate la Universitate”
UVT invită timișorenii la lansarea expoziției de video-animații „Voce și dizabilitate la Universitate”
Timișorenii, invitați la lansarea expoziției de video-animații „Voce și dizabilitate la Universitate”, organizată cu ocazia celebrării Zilei Internaționale a Persoanelor cu Dizabilități.

| Sursa de Vest | Administrație, Eveniment, Știri | Niciun comentariu la Îți dai cu părerea și câștigi 100 de euro! Ideea inedită a unui primar, care vrea să implice locuitorii în luarea deciziilor
Îți dai cu părerea și câștigi 100 de euro! Ideea inedită a unui primar, care vrea să implice locuitorii în luarea deciziilor
Strategia de dezvoltare a unei localități ar trebui să fie în concordanță și cu dorințele cetățenilor care însă, de cele mai multe ori, nu prea se implică în luarea deciziilor de acest gen.

| Sursa de Vest | Economic, Eveniment, Știri | Niciun comentariu la CCIA Timiș pregătește misiunea economică de vizitare a Belgrade Wine Salon
CCIA Timiș pregătește misiunea economică de vizitare a Belgrade Wine Salon
În perioada 7-8 decembrie, o delegație de afaceri timișeană se va afla la Belgrad pentru a vizita Salonul de Vinuri – Belgrade Wine Salon.

| Sursa de Vest | Eveniment, Social, Știri | 3 comentarii la VIDEO: Fritz cântă Imnul României, la pianul din Piaţa Libertăţii!
VIDEO: Fritz cântă Imnul României, la pianul din Piaţa Libertăţii!
Timişorenii care au trecut, în această după amiază, prin Piaţa Libertăţii, au avut parte de un moment artistic inedit.

| Violeta GHIMBOAŞĂ | Eveniment, Știri | Niciun comentariu la FOTO Paradă militară, elicoptere și prezentarea tehnicii din dotare, de Ziua Națională a României, la Timișoara
FOTO Paradă militară, elicoptere și prezentarea tehnicii din dotare, de Ziua Națională a României, la Timișoara
Mii de oameni au venit în această dimineață în centrul Timișoarei să vadă parada militară de 1 Decembrie.

| Violeta GHIMBOAŞĂ | Cultură, Știri | Niciun comentariu la Sărbătorește Ziua Națională, la teatru! TNTm prezintă trei spectacole în cadrul evenimentul „1 Decembrie Cultural”
Sărbătorește Ziua Națională, la teatru! TNTm prezintă trei spectacole în cadrul evenimentul „1 Decembrie Cultural”
Teatrul Național „Mihai Eminescu” din Timișoara sărbătorește Ziua Națională a României împreună cu publicul său, prin trei spectacole dedicate acestui moment istoric, în cadrul evenimentului „1 Decembrie Cultural”.

| Violeta GHIMBOAŞĂ | Eveniment, Știri | Niciun comentariu la La mulţi ani, România! La mulţi ani, români! Programul evenimentelor de la Timişoara, organizate de Ziua Naţională
La mulţi ani, România! La mulţi ani, români! Programul evenimentelor de la Timişoara, organizate de Ziua Naţională
România sărbătorește astăzi 1050 de ani de la Marea Unire! Ziua Naţională este marcată la Timişoara, prin parade militare, slujbe religioase și depuneri de coroane.

| Petronela Axinte | Administrație, Eveniment, Știri | Niciun comentariu la Terase închise şi trafic de coşmar, în weekend-ul în care TM2023 se încheie oficial! Străzile din zona centrală vor fi blocate, timp de patru zile
Terase închise şi trafic de coşmar, în weekend-ul în care TM2023 se încheie oficial! Străzile din zona centrală vor fi blocate, timp de patru zile
În perioada 8-10 decembrie, au loc evenimentele care marchează finalul oficial al programului Timişoara Capitală Europeană a Culturii.

| Sursa de Vest | Eveniment, Știri | Niciun comentariu la Haos în vămile din vestul ţării! Cozile de maşini se întind pe kilometri întregi!
Haos în vămile din vestul ţării! Cozile de maşini se întind pe kilometri întregi!
A început minivacanţa de 1 Decembrie, iar românii care aleg să petreacă peste hotare, trebuie să se înarmeze cu multă răbdare.

| Violeta GHIMBOAŞĂ | Cultură, Eveniment, Știri | Niciun comentariu la Spectacole de excepție, în luna decembrie, la Opera Națională din Timișoara! Punctul culminant, în noaptea de Revelion!
Spectacole de excepție, în luna decembrie, la Opera Națională din Timișoara! Punctul culminant, în noaptea de Revelion!
Vești bune pentru iubitorii de operă şi operetă! În perioada imediat următoare, publicul amator va avea parte de cele mai bune spectacole puse în scenă!

| Petronela Axinte | Cultură, Eveniment, Știri | Niciun comentariu la Transformarea fabuloasă a fostului manej al împărătesei Maria Tereza, într-un centru teatral al viitorului!
Transformarea fabuloasă a fostului manej al împărătesei Maria Tereza, într-un centru teatral al viitorului!
Teatrul Național din Timișoara a semnat contractul pentru serviciile de proiectare şi efectuarea lucrărilor propriu-zise de modernizare a Sălii 2.

| Violeta GHIMBOAŞĂ | Economic, Eveniment, Știri | Niciun comentariu la Ocazia perfectă pentru a cumpăra cadourile de sărbători! Salonul Industriei Ușoare, ediția de Crăciun, își deschide porțile în curând
Ocazia perfectă pentru a cumpăra cadourile de sărbători! Salonul Industriei Ușoare, ediția de Crăciun, își deschide porțile în curând
În perioada 13 – 17 decembrie, Centrul Regional de Afaceri al CCIA Timiș găzduiește ultima ediție din acest an a Salonului Industriei Ușoare, dedicată sărbătorilor de iarnă.

| Violeta GHIMBOAŞĂ | Eveniment, Știri | Niciun comentariu la Restricții de circulație la Timișoara, mâine, de Ziua Națională! Ce străzi trebuie evitate?
Restricții de circulație la Timișoara, mâine, de Ziua Națională! Ce străzi trebuie evitate?
Timișorenii, așteptați mâine să participe la ceremoniile militare și religioase, prilejuite de celebrarea Zilei Naționale.

| Violeta GHIMBOAŞĂ | Eveniment, Știri | Niciun comentariu la FOTO/VIDEO Repetiția generală pentru parada de 1 Decembrie, de la Timișoara!
FOTO/VIDEO Repetiția generală pentru parada de 1 Decembrie, de la Timișoara!
Repetiția generală pentru parada de Ziua Națională a României a început în urmă cu puțin timp, la Timișoara.
Lasă un răspuns