Skip to main content

Premii speciale la Topul Firmelor din Județul Timiș!

Retim – Fereşte-te de eticheta roşie!

A devenit o tradiție pentru CCIA Timiș ca în cadrul Galei Excelenței în Afaceri să acorde premii speciale unor companii și instituții pentru realizări de excepție în diferite domenii de activitate.

Astfel, la ediția a 29-aa Topului Firmelor din Județul Timiș pentru anul 2021, vor fi acordate următoarele distincții speciale: Trofeul de Excelență pentru Responsabilitate Socială, Trofeul de Excelență în Afaceri, Trofeul de Excelență pentru Export, Trofeul de Excelență pentru Internaționalizarea Afacerii, Trofeul de Excelență pentru Dinamism și Inovație, Trofeul de Excelență în Retail.

Trofeul ARS GRATIA ARTIS va fi conferit Operei Naționale Române Timișoara în calitate de promotor al excelenței artistice și valorilor lirice universale.

Aflat la cea de-a 9 ediție, Trofeul de Excelență ACADEMICA onorează locul pe care cele patru universităţi de stat timişene le deţin în elita învăţământului românesc și realizările de excepție care le mențin ca actori vizibili și de impact în aria academică europeană.

Totodată, trei companii aflate în fruntea clasamentului – RMB Casa Auto Timișoara, ConsElectrificarea Instal și Stada Hemofarm Timișoara vor primi diplome aniversarepentru 25 și respectiv 30 de ani de activitate continuă și prodigioasă.

Organizat pe baza unei metodologii unice și unitare la nivel național, clasamentul pentru anul 2021 reunește 12.095 firme care au îndeplinit criteriile de eligibilitate, dintr-un număr de 35.333 care au depus bilanţul contabil pentru exerciţiul financiar trecut. Dintre acestea, sunt evidenţiate 1.853 firme clasate pe locurile I, II şi III, structurate pe domenii, grupe de activitate și clase de mărime. 151 de firme care timp de 10 ani consecutiv s-au pe unul din primele trei locuri în Top sunt distinse cu Trofeul de Excelenţă.

Gala Excelenței în Afaceri reunește reprezentanţii de marcă ai mediului de afaceri, oficiali ai administrației publice, reprezentanți ai corpului diplomatic și consular, personalități ale mediului academic, asociaţii de afaceri și camerere de comerț din țară și străinătate, partenerii evenimentului, mass media. În deschiderea ceremoniei de premiere vor adresa mesaje de salut Președintele CCIA Timiș, I.P.S. Mitropolitul Banatului, Președintele Camerei de Comerț și Industrie a României, oficialii administraţiei publice locale.

Gala Excelenței în Afaceri – Topul Firmelor din Județul Timiș va avea loc vineri, 4 noiembrie, ora 18.30, la Centrul Regional de Afaceri al CCIA Timiș.

Distribuie pe rețele de socializare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Perioada de verificare reCAPTCHA a expirat. Vă rugăm să reîncărcați pagina.


Alte articole

Aflată la București în cursul săptâmânii trecute pentru o serie de vizite oficiale destinate internaționalizării companiilor timișene, președintele CCIA Timiș, Florica Chiriță, a avut o întrevedere cu E.S. Dr. Lior Ben Dor, Ambasadorul Statului Israel în România.
Elevii Liceului Teoretic „Carmen Sylva” din Timișoara au obținut rezultate spectaculoase la cel mai important concurs internațional de robotică pentru liceeni – FIRST Championship Houston 2025, desfășurat în perioada 16-19 aprilie în Houston, Texas, SUA.
Crimă înfiorătoare, în vestul țării! O femeie de 52 de ani și-a pierdut viața, după ce a fost trântită pe șinele de cale ferată și ținută cu forța chiar de cumnatul ei, în vârstă de 46 de ani, până când trenul a lovit-o.
Opera Națională din Timișoara invită doritorii să pășească dincolo de cortină și să descopere farmecul din spatele spectacolelor, prin două tururi ghidate organizate în luna mai.
Un cetățean albanez care a încercat să mituiască un polițist de frontieră de la Moravița, pentru a putea intra în țară, fără acte, este cercetat acum de polițiștii Serviciului Județean Anticorupție Timiș.
Un accident s-a petrecut în această dimineață, pe autostrada A1, în zona localității Orțișoara, pe sensul de mers Arad-Timișoara.
După ce Pirtea a acuzat administrația Fritz de discriminare în școli și a cerut ca Primăria să publice sumele alocate per elev pentru fiecare unitate de învățământ, Ruben Lațcău a reacționat dur și a numit comentariile liberalului „mârlănie dâmbovițeană”.
Camera de Comerț, Industrie și  Agricultură Timiș lansează cursul de calificare Nivel 3 OPERATOR INTRODUCERE, VALIDARE ȘI PRELUCRARE DATE, în cadrul Proiectului ”Evoluția tehnologiilor rapide = Evoluția carierei angajaților din Regiunea Vest!, ID 317710.
Poliţiştii care anchetează accidentul de ieri după-amiaza, din județul Hunedoara, în care au fost implicate cinci persoane, au stabilit cum s-a produs totul.