Peste 1.300 de timişeni au făcut doza 3 anti-COVID, în prima zi! În total, aproape 2.400 de persoane vaccinate în ultimele 24 de ore

Peste 235.500 de timişeni, imunizaţi cu schema completă împotriva virusului Sars COV 2!
În ultimele 24 de ore, în centrele din județ, au fost vaccinate 2.366 de persoane, iar trendul este în creştere, dintre care peste 1300 au făcut a treia doză – booster.
Până la aceasta dată, la nivelul judeţului au fost vaccinaţi complent 3.442 de copii cu varsta cuprinsa intre 12-18 ani.
La nivelul judeţului au fost administrate în total peste 442.000 de doze de vaccin anti COVID, de la debutul campaniei și până acum!
Din totalul dozelor administrate până în prezent, în Timiș, s-au înregistrat şi 155 de reacții adverse, de intensitate scazută spre moderată.
Şi la nivel naţional continuă să creasca numarul celor care se vaccineaza şi cu prima doza – au fost 19.700. Majoritatea au ales serul Johnsson and Johnsson care se face într-o singură doză. Pana acum, aproape 5,5 milioane de romani au facut cel putin o doza de vaccin.
Distribuie pe rețele de socializare
Alte articole

Jaf, la o casă de amanet din Timișoara! Un individ a dat lovitura, de față cu angajatele

30 de milioane de euro! Primăria Timișoara ia un nou credit, la o dobândă sub rata inflației, pentru a cofinanța două proiecte importante ale orașului

Accident mortal, pe o şosea din vestul ţării! Un bărbat și-a pierdut viața, după ce a intrat cu maşina într-un cap de pod

Coșmarul trăit de două femei, în propria casă! Au fost bătute, amenințate și jefuite de mai mulți bărbați!

Copilă de 13 ani, agresată sexual de un bărbat de 37 de ani! Individul a fost reținut și este cercetat pentru tentativă de viol

Reacția președintelui CJT, Alfred Simonis, după demisia lui Klaus Iohannis: A plecat ca un laș!

VIDEO: Revedere emoționantă! Lassie s-a întors în sânul familiei, după aproape două luni de la dispariție

Primăria Timișoara vrea un SF de 50.000 de lei, pentru extinderea iluminatului public în Ciarda Roșie

Foamea l-a aruncat după gratii! Un tânăr a fost reținut, după ce a furat cârnați, jambon, caltaboș și alte produse alimentare

VIDEO: Scene de groază, în trafic! O ambulanță care transporta un pacient s-a răsturnat în mijlocul intersecției, după ce a fost lovită în plin de o mașină!

Nouă firme și asocieri se bat pe contractul de peste 6 miliarde de lei, pentru realizarea primului lot al autostrăzii Timișoara- Moravița!

Investigații PET-CT, disponibile pentru toată lumea, nu doar pentru pacienții internați! Vezi aici cum poți beneficia de o astfel de procedură, la Spitalul Victor Babeș din Timișoara!

Se apropie sezonul mărțișoarelor! Iată când încep înscrierile pentru vânzarea produselor specifice zilei de 1 Martie, dar și ce documente sunt necesare!

Rata șomajului scade ușor, în Timiș! Câte persoane sunt în căutarea unui loc de muncă?

Tânăr spulberat de o mașină, aproape de centrul Timișoarei! Victima era pe motociclu

Tir răsturnat, pe marginea drumului! Șoferul mastodontului a ajuns de urgență la spital

Lasă un răspuns