Skip to main content

Noapte de foc! O casă a ars din temelii, din cauza unui coş de fum necurăţat

XPilates & Spa

Trei orei au luptat cu flăcările, pompierii care au fost solicitaţi să lichideze incendiul care a cuprins integral o casă.

Alarma s-a dat în localitatea Chişindia din judeţul Arad, unde s-au deplasat de urgenţă, mai multe echipaje de pompieri.

CITEŞTE ŞI: Rupt de beat, un şofer s-a izbit violent de un copac! Trei tineri au fost transportaţi de urgenţă la spital

Din păcate, în momentul în care echipele de intervenţie au ajuns la faţa locului, flăcările se manifestau generalizat, la întreaga clădire.

“Detașamentul de Pompieri Sebiș, a intervenit cu 1 ofițer, 10 subofițeri, 2 autospeciale de stingere si o autospeciala SMURD in localitatea Chisindia, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă. Din păcate, în momentul sosirii echipajelor de intervenție, incendiul se manifesta la întreg imobilul, favorizat de observarea târzie, prezenta in podul casei a materialelor combustibile și există riscul ca acesta să se extindă și la alte imobile învecinate”, transmite ISU Arad.

După trei ore, incendiul a fost stins, iar cauza probabilă o reprezintă jarul sau scânteile provenite de la coşul de fum necurăţat.

Din fericire nu s-au înregistrat victime, însă pagubele materiale sunt însemnate.

După ce au lichidat acest incendiu, pompierii arădeni au fost solicitaţi la o altă intervenţie.

CITEŞTE ŞI: Este oficial! Călin Dobra, candidatul PSD, la funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Timiş

De această dată ei au luptat cu flăcările în municipiul Arad, unde flăcări violente au cuprins o magazie şi ameninţau să se propage la trei case din apropiere.

Aici, intervenţia a durat două ore, incendiul fiind lichidat înainte de a se extinde la alte construcţii.

În acest caz, cauza probabilă o reprezintă un scurtcircuit electric.

 

 

 

Distribuie pe rețele de socializare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Perioada de verificare reCAPTCHA a expirat. Vă rugăm să reîncărcați pagina.


Alte articole

Crane lifts a large boulder onto a blue flatbed trailer as workers in safety vests supervise on a sunny day.

Timișorenii care se plimbă pe malul Begăi, între Podul Mihai Viteazu și Podul Maria, pot descoperi de astăzi două sculpturi reamplasate în Parcul Alpinet, lucrări cu o istorie de peste patru decenii.

Deținătorii de terenuri în comuna Ghiroda, care nu își curăță proprietățile, vor fi aspru sancționați. Primăria Ghiroda anunță că Poliția Locală va intensifica controalele.

Într-un moment politic tensionat, în care România traversează o nouă criză guvernamentală, numele vehiculate pentru funcția de prim-ministru spun mai mult decât simple opțiuni administrative.

Mai mulți copii din Timiș vor avea ocazia să experimenteze o parte din viața unui fotbalist profesionist, în cadrul primei ediții a Cupei Druckeria- Juniorii din Curtea Școlii.

Intervenție în forță a polițiștilor din Timișoara, după ce angajații unei case de schimb valutar au cerut ajutor, la 112, pentru că unul dintre clienți făcea scandal.

Colorful umbrellas suspended above a sunny street with outdoor café seating and pastel buildings on either side.

Centrul Timișoarei a prins din nou culoare. Sute de umbreluțe viu colorate au fost agățate deasupra străzii Alba Iulia, transformând-o într-un adevărat spectacol vizual.

Clădirea de pe Calea Aradului nr. 56, vizavi de Universitatea de Științele Vieții „Regele Mihai I”, care a deservit fostului Liceu Agricol, va fi reintrodusă în circuitul educațional al orașului.

Fostul deputat PNL de Timiș, Cosmin Șandru, reacționează dur după căderea Guvernului, lansând acuzații dure la adresa Partidul Social Democrat și Alianța pentru Unirea Românilor, dar și către conducerea liberală din teritoriu.

Asociația Femeilor Antreprenor din România (AFAR), în parteneriat cu Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș, organizează un eveniment dedicat susținerii, conectării și dezvoltării antreprenoriatului feminin, sub genericul „Antreprenoriatul feminin – Consolidarea relațiilor internaționale”.

Poster for Maratonul pentru educație antreprenorială — Save the date: May 7, 2026, 11:00, Aula Magna, Universitatea de Vest din Timișoara; features students and sponsor logos.

Confederația Națională pentru Antreprenoriat Feminin (CONAF) – Sucursala Timișoara organizează joi, 7 mai 2026, de la ora 11, la Universitatea de Vest Timișoara, semifinala județeană a competiției de planuri de afaceri „Maratonul pentru Educație Antreprenorială” IV, parte a programului național omonim dedicat descoperirii vocației și dezvoltării spiritului antreprenorial în rândul tinerilor.

White communion chalice and a black chalice on a wooden altar rail in a church setting, with a hand near the white chalice

S-a încheiat votul pe moțiunea de cenzură, iar rezultatul este cel anticipat: majoritatea parlamentarilor prezenți a decis ca Ilie Bolojan să plece din funcția de premier.

Indoor seating nook with wooden and green furniture beside a large glass wall; outside is a courtyard with trees and a statue.

Studenții Universității de Vest din Timișoara sunt, de astăzi, mai aproape de mediul bancar și financiar. Asta pentru că, în parteneriat cu UniCredit Bank România, UVT a inaugurat „UniCredit Cowork Hub”, un spațiu dedicat colaborării, învățării practice și conexiunii directe cu profesioniștii din domeniu.