Skip to main content

Lista completă a primarilor din judeţul Timiş, după numărarea parţială a voturilor! Cu ce scor a fost câştigată fiecare localitate în parte?

Deşi BEC încă nu a transmis rezultatele finale ale alegerilor locale, numărarea paralelă a voturilor, făcută atât de partidele politice, cât şi de observatorii independenţi arată cine a câştigat lupta electorală, în fiecare localitate în parte.

Pentru oraşele şi comunele din Timiş, lista primarilor arată astfel:

1. Balinț – Andrei – Dumitru Popa (USR) – 34,87%

2. Banloc – Lucian Trifonescu (PNL) – 56,4%

3. Bara – Daniel Casian Ursu (PSD) – 45,65%

4. Bârna – Ovidiu Ignatoni (PNL) – 55,39%

5. Beba Veche – Ioan Bohancanu (PSD) – 76,97%

6. Becicherecu Mic – Raimond Rusu (PSD) – 81,46%

7. Belinț – Laurenţiu Tîrziu (PNL) – 97,12%

8. Bethausen – Ioani Lihoni (PNL) – 50,87%

9. Biled – Ovidiu Oprișa (PNL) – 54,6%

10. Birda – Marius Stoian (PSD) – 100%

11. Bogda – Iasmin Iovănuţ (PSD) – 81,57%

12. Boldur – Constantin Cristian Stoi (PSD) – 65,21%

13. Brestovăț – Eugen Dobra (PNL) – 66,59%

14. Buziaș – Sorin Munteanu (PNL) – 65,91%

15. Bucovăț – Gheorghe Pop (PSD) – 65,55%

16. Cărpiniș – Dumitru Marcel Popa (PSD) – 83,09

17. Cenad – Andrei-Codruţ Tiţa (USR) – 85,96%

18. Cenei – Sîrgean Tanasin (PSD) – 77,38%

19. Checea – Ionică Breje (PSD)

20. Chevereșu Mare – Marcel Muia (PSD) – 100%

21. Ciacova – Petru Filip (PNL) – 51,93%

22. Comloșu Mare – Ovidiu Ştefănescu (PSD) – 76,45%

23. Coșteiu – Petru Carebia (PSD) – 54,3%

24. Criciova – Cristian Iosif Cătană (PSD) – 72,5%

25. Curtea – Marinel Ovidiu Crăciunescu (PSD) – 77,4%

26. Darova –Viorel Aurel Cherciu (PSD) – 43,85%

27. Denta – Petru Tapaov (PSD) – 55,81%

28. Deta – Petru Roman (PSD) – 64,78%

29. Dudeștii Noi – Ioan Goşa (ADU) – 47,46%

30. Dudeștii Vechi – Bono Cucalan (PSD) – 51,4%

31. Dumbrava – Cristian Olariu (PNL) – 49.59%

32. Dumbrăvița – Horia Bugarin (USR) – 45,64%

33. Făget – Claudiu Ionel Avramescu  (PNL) – 60,04%

34. Fârdea – Violeta  Dobrean (PSD) – 78,4%

35. Fibiș – Gheorghe Carcea (PNL) – 48%

36. Foeni – Saveta Moldovan (PSD) – 90,04%

37. Gătaia – Raul Cozarov (PNL) – 89,84%

38. Găvojdia – Dănuţ Stoica (PSD) – 76,26%

39. Ghilad – Florin Tuhuţ (PNL) – 70%

40. Ghiroda – Ionuț Stănușoiu (PNL) – 70,64%

41. Ghizela – Ştefan Ciprian Cenușe (PSD) – 52,91%

42. Giarmata – Claudiu Mihălceanu (PNL) – 61,25%

43. Giera –  Radu Vicol (PSD) – 100%

44. Giroc – Dan Vîrtosu (PNL) – 50,94%

45. Giulvăz – Florentin Cristeţi (PSD) – 57,3%

46. Gottlob – Gheorghe Nastor (PNL) – 54,74%

47. Iecea Mare – Liviu Tomulea (PSD) – 56,54%

48. Jamu Mare – Petre Gagea – Neaga (PNL) – 54,23%

49. Jebel – Dan Vatriș (PNL) – 73,25%

50. Jimbolia – Darius Postelnicu (PNL) – 44,65%

51. Lenauheim – Ilie Suciu (PNL) – 49,7%

52. Liebling – Ioan Munteanu (PSD) – 45,22%

53. Livezile – Daniel Lungu (PSD) – 46,7%

54. Lovrin – Vasile Gruar (PNL) – 86,32%

55. Lugoj – Călin Dobra (PSD) – 31,59%

56. Manăștiur – Ionel Curuţi (PSD) – 41,05%

57. Margina – Cosmin Simion Popescu (PSD) – 65,31%

58. Mașloc – Ionel Lupu (PNL) – 40,83%

59. Moravița –  Răzvan Brăzdău (PNL) – 81,12%

60. Moșnita Nouă – Gerald Simonis – independent – 48,89%

61. Nădrag – Liviu Muntean (PSD) – 67,6%

62. Nitchidorf – Dănuţ Drăghici (PSD) – 81,87%

63. Ohaba Lungă – Gigi Murărescu (PSD)  – 66,1%

64. Orțișoara – Lucian Ivănescu (PNL) – 40,88%

65. Otelec – Silvia Fechete (PNL) – 79,24%

66. Pădureni – Dorin Ignuţa (PNL) – 68,45%

67. Parța – Daniel Drăgan (PNL) – 52,01%

68. Peciu Nou – Gabriel Drăgan (PSD) – 53,23%

69. Periam – Cornel Dumitraş (PSD) – 79,64%

70. Pesac – Cornel Toma (PSD) – 72,5%

71. Pietroasa – Virgiliu Victor Ciocea (PSD) – 100%

72. Pișchia – Andrei Obreja (PSD) – 59,47%

73. Racovița – Alexandru Catrinoi (PNL) – 52,49%

74. Recaș – Aurel Adrian Pavel (PSD) – 57,83%

75. Remetea Mare – Cosmin Chira (PSD) – 45,62%

76. Săcălaz – Dumitru Boboi (PSD) – 53,62%

77. Sacoșu Turcesc – Iulian Petru Brocia (PSD) – 44,14%

78. Șag – Flavius Roșu (PSD) – 82,36%

79. Sânandrei  – Claudiu Coman (PNL) – 50,81%

80. Șandra – Natanael Savu (PSD) – 49,06%

81. Sânmihaiu Român – Viorel Mărcuţi (PSD) – 52,5%

82. Sânnicolau Mare – Dănuţ Groza (PNL) – 55,33%

83. Sânpetru Mare – Bogdan Marius Petrean (PNL) – 55,05%

84. Saravale – Sava Stoian (PSD) – 52,52%

85. Satchinez – Florin Olimpiuu Cheaua (PNL) – 60,02%

86. Secaș – Simion Pop (PNL) – 100%

87. Știuca – Vasile Bejera (PNL) – 56,6%

88. Teremia Mare – Cornel Gui (PSD) – 71,72%

89. Timișoara – Dominic Fritz (ADU) – 49,65%

90. Tomești – Costel Medelean (PSD) – 69,08%

91. Tomnatic – Stoian Vasiu (PSD) – 84,5%

92. Topolovățu Mare – Ovidiu Doţa (PNL) – 36,14%

93. Tormac – Dănuţ Pop (PNL) – 41,52%

94. Traian Vuia – Vasile Petruescu (PSD) – 60,66%

95. Uivar – Bogdan Săvulescu (PSD) – 65,13%

96. Valcani – Dragoş Buicu – independent susținut de PSD – 100%

97. Variaș – Nicolae Birău (PSD) – 76,79%

98. Victor Vlad Delamarina – Ioan Cardaș (PSD) – 61,19%

99. Voiteg – Niculae Ioan Pop (PNL) – 74,58%

Distribuie pe rețele de socializare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Alte articole

Viitorii studenți ai Universității de Vest din Timișoara au început deja procesul de admitere, prin intermediul platformei online special creată pentru a face înscrierea cât mai facilă, admitereonline.uvt.ro, unde peste o mie de candidați și-au creat deja cont.
Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș face cunoscută firmelor timișene oportunitatea de a lua parte la o misiune economică la Montréalși New York, care va avea loc în perioada 04 – 15 noiembrie, anul acesta.
Este anchetă de amploare, la această oră, după ce un bărbat a sunat la 112 şi a anunţat că dinspre remorca unei maşini parcate în apropierea locuinţei lui vine un miros ciudat.