Skip to main content

Impact violent, la Timișoara! Două mașini s-au ciocnit, iar una dintre ele a fost proiectată într-un alt autoturism! Două persoane au ajuns la spital

XPilates & Spa

Un accident grav s-a petrecut la Timișoara, în jurul orei 10. Au fost implicate trei mașini.

Din primele informații, de vină ar fi un tânăr de 21 de ani, care a condus un autoturism pe banda 2 pe bulevardul Take Ionescu, dinspre Punctele Cardinale înspre strada Simion Bărnuțiu, iar la un moment dat a lovit o altă mașină, la volanul căreia se afla un bărbat de 39 de ani, care ar fi circulat regulamentar pe banda 1.

Impactul a fost atât de puternic încât mașina condusă de tânăr a fost proiectată într-un alt autoturism, condus de o femeie în vârstă de 42 de ani, care circula pe banda 2 a bulevardului.

Au fost rănite două persoane, respectiv șoferul de 39 de ani și pasagerul acestuia, un tânăr de 27 de ani. Ambii au fost preluați de echipajele medicale ajunse la fața locului și transportate de urgență la spital.

Oamenii legii au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, continuând cercetările pentru stabilirea cu exactitate a tuturor cauzelor care au dus la producerea accidentului.

Distribuie pe rețele de socializare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Perioada de verificare reCAPTCHA a expirat. Vă rugăm să reîncărcați pagina.


Alte articole

Promotional banner for European Forum on Music: meets Classical ME Summit, 9–12 June 2026, Timisoara, Romania.

Timișoara devine, în perioada 9–12 iunie, un important punct de întâlnire pentru profesioniștii din domeniul muzical, odată cu găzduirea celei de-a 14-a ediții a European Forum on Music.

Comisia de Circulație din cadrul Primăriei Timișoara a avizat mai multe restricții de circulație începând de luni, în vederea realizării unor lucrări la branșamentele de gaz și rețelele de apă.

Un cetățean bulgar, care a încercat să mituiască un polițist de frontieră, pentru a putea ieși din țară cu autoturismulsău, fără permis de conducere, este cercetat acum de oamenii legii.

EXPO TIMIȘOARA INTERNAȚIONAL în parteneriat cu Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș readuc în atenția publicului EZOTERIC FEST, un festival dedicat armoniei dintre minte, corp și suflet, eveniment care se înscrie în conceptul mai amplu „Timișoara Terapeutică”.

Rosarte cultural summer season poster with pink roses; events June 18–21, 2026 at Parcul Rozelor, 20:30 PM.

Sezonul verii va debuta în forță, la Timișoara. Casa de Cultură anunță organizarea primei ediții a unei stagiuni estivale, „Rosarte”, în Parcul Rozelor.

Smoke rising over a forested hillside on a cloudy day, indicating a wildfire nearby.

Pompierii cărășeni s-au mobilizat pentru stingerea unui incendiu izbucnit la vegetație uscată și pășune împădurită, în zona localității Ilova, comuna Slatina-Timiș.

Festivalul „Launmomentdat în parc” revine la Timișoara cu cea de-a 9-a ediție. Astfel, între 12 și 14 iunie, Parcul Regina Maria devine din nou punctul de întâlnire al scenei independente și alternative.

Asociația Poli organizează un nou eveniment caritabil care să vină în sprijinul animăluțelor salvate, care nu au găsit încă o familie iubitoare.

Și în acest weekend, timișenii vor putea trece granița în Serbia, pe pista de biciclete de pe malul Begăi, care leagă Timișoara de Zrenjanin.