FOTO: Primele imagini cu trenul care duce românce, la muncă în Austria! Plecarea este în această seară


Trenul care duce femei din România să îngrijească bătrâni în Austria, a ajuns în această dimineaţă la Timişoara.
Este vorba despre o garnitură cu 10 vagoane cuşetă, cu o capacitate maximă de 350 de locuri.
CITEŞTE ŞI: Ne apropiem de 1.000 de morţi! A crescut şi numărul bolnavilor de coronavirus, bilanţul total este acum de 15.362 de persoane
Cele 10 vagoane sunt 5 româneşti şi 5 austriece, iar plecare se va face din Timişoara, la ora 21:13.
Conform informaţiilor de până acum, în tren vor fi 80 de persoane, care nu sunt la prima plecare de acest gen.
Cele mai multe dintre femei au o experianţă de ani buni cu îngrjirea bătrânilor din Austria.
Îmbarcarea oamenilor în tren se va face începând cu ora 18:00, iar accesul se va face în mod organizat.
Au fost deja amplasate garduri în gară, pentru a se crea culoare spre vagoane, pentru a nu fi îmbulzeală.
Când vor ajunge la Viena, româncele vor fi cazate la hotel, unde li se vor recolta probe şi li se vor face testele pentru coronavirus.
CITEŞTE ŞI: Moarte violentă! Un bărbat şi-a găsit sfârşitul în parcarea unui restaurant
În momentul în care vor primi rezultatele, dacă acestea sunt negative, femeile vor fi duse la familiile în care vor lucra.
Marţi, trenul se va întoarce la Timişoara, de unde va pleca din nous pre Viena, a doua zi.
Atunci va fi dusă o nouă serie de muncitori către Austria.
Distribuie pe rețele de socializare
Alte articole

Cum îți poți face Paștele mai sănătos? Sfaturi de aur, pentru a te bucura de masa festivă cu gust, dar fără riscuri

Hristos a înviat! Mii de credincioși au sărbătorit Învierea Domnului, la Timișoara

Video: Lumina Sfântă a ajuns la Timișoara! În această noapte va fi împărțită tuturor credincioșilor

Ultimele zile de înscrieri pentru Poli Bike Challenge! Pedalezi și susții două speranțe ale sportului românesc!

Gest șocant, înainte de Paște! Un bărbat și-a tăiat venele, apoi s-a aruncat în gol de pe clădirea în care locuia

Program prelungit, în noapte de Înviere, pentru mijloacele de transport în comun din Timișoara!

Primăvara asta, dăruiește în stil coreean! Ritualuri de frumusețe propuse de Be Well Store Timișoara

Vreme frumoasă de Paște, în toată țara! Vor fi temperaturi ridicate, iar izolat, își vor face apariția și ploile

Tânără bătută în propria casă, de doi indivizi cu fețele acoperite! Ce au descoperit polițiștii, când i-au identificat pe agresori?

Video: Tragedie, în Vinerea Mare! Un mort și doi răniți, într-un accident violent! Victima decedată a ars în mașina care a luat foc, după impact

Atenție! Tichetele sociale pentru nou-născuți acordate mămicilor, de Direcția de Asistență Socială, expiră la sfârșitul lunii mai!

Rugbiștii și baschetbaliștii timișoreni, pe teren, în Vinerea Mare! Ambele partide sunt în deplasare

Studentă de 19 ani s-a aruncat de la etaj, după o ceartă cu iubitul! Tânăra a ajuns la spital

RETIM și ADID Timiș lansează prima campanie de colectare GRATUITĂ a deșeurilor textile în Zona 1 Timișoara

VIDEO Impact violent între două mașini! Trei oameni au fost răniți și au ajuns la spital

Accident mortal, pe o șosea din vestul țării! A fost solicitat și elicopterul SMURD

Bărbat dispărut de mai bine de 24 de ore! A fost în vizită la rude, după care n-a mai răspuns la telefon

Mașină mistuită de flăcări, pe autostrada A1! Pompierii au intervenit de urgență
Alte articole










Lasă un răspuns