Skip to main content

Continuă controalele în mijloacele de transport în comun din Timișoara!

A fi om!

Controale masive vor avea loc în majoritatea mijloacelor de transport în comun din Timișoara, săptămâna viitoare.

CITEȘTE ȘI: Escroci fără frică de nimic! Cum l-au păcălit pe un bătrân?

Controlorii RATT, vor fi prezenți în majoritatea tramvaielor și autobuzelor pentru a-i identifica și sancționa pe timișorenii, care circulă fără bilet.

De asemenea reprezentanții RATT, atrag atenția că și persoanele care beneficiază de gratuități trebuie să valideze cardul de fiecare dată când călătoresc.

CITEȘTE ȘI: Impact devastator pe un drum din vestul țării! Trei oameni au murit

“Săptămâna următoare, din 29.01.2018 – 04.02.2018, controlorii vor avea în vedere următoarele linii de transport public: toate liniile metropolitane M11, M14, M22, M29, M35, M44, liniile de autobuz 33, 33B, 40, 13, 5, Expres 1, Expres 2, Expres 3,  Expres 6, Expres 7 și Expres 8, liniile de troleibuz 15, 16, 17, 18, respectiv liniile de tramvai 1, 2, 4, 7, 8 și 9”, informează reprezentanții RATT.

Distribuie pe rețele de socializare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Alte articole

Camera de Comerţ, Industrie și Agricultură Timiş organizează noi programe de formare profesională adaptate nevoilor instituționale și individuale!
Creșterea alarmantă a cazurilor de cancer îi face pe cei de la Asociația Oncohelp Timișoara să extindă capacitatea centrului în care bolnavii primesc  tratamentul de care au nevoie.
În perioada 17 – 21 mai, Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Timiș invită firmele timișene să facă parte din delegaţia de afaceri care va vizita IBA 2025 – care va avea loc la Düsseldorf, în perioada 18 – 22 mai.
A vrut să dea o mână de ajutor, dar s-a trezit în plasa unor indivizi cu gânduri necurate. Este pățania unei tinere din Timișoara, care a fost tâlhărită, pe o stradă din oraș.
Primăriile marilor orașe din regiunea de vest a țării au acum posibilitatea de a accesa bani europeni, prin Programul Regional Vest 2021-2027, pentru investiții în infrastructura rutieră, în modernizarea sau construirea de șosele de centură, pasaje, noduri rutiere și pasarele pietonale, pentru decongestionarea traficului.
Scene incredibile, în această dimineață, când șoferii prinși în trafic nu înțelegeau de ce una dintre mașini nu pleacă de la semafor.