După marele concert din deschiderea stagiunii, maestrul Sascha Goetzel – Dirijor în Rezidență a Filarmonicii Banatul în Stagiunea 2024/2025, se întoarce la Timișoara pentru a dirija concertul simfonic de vineri, 22 noiembrie 2024, pentru care a ales un program special.
Scris de Sursa de Vest în 20 noiembrie, 2024. Publicat în Cultură, Știri. Niciun comentariu la Sascha Goetzel revine la pupitrul dirijoral al Sălii Capitol și propune publicului o lucrare în primă audiție