Timișorenii pot plăti din nou taxele și impozitele cu cardul, asta după ce în urmă cu trei zile, hackeri au încercat să preia controlul asupra serverelor pe care rulează sistemele informatice ale Primăriei Timișoara, Poliției Locale și Direcției Fiscale.
Scris de Sursa de Vest în 27 august, 2024. Publicat în Eveniment, Știri. Niciun comentariu la Timișorenii pot plăti, din nou, taxele și impozitele cu cardul! Sistemul este din nou funcțional după tentativa de atac cibernetic