Au spart o mașină, dar au fost prinși la scurt timp! Cum au reușit jandarmii să-i identifice pe hoți?

Doi hoți au fost prinși de jandarmi, la scurt timp după ce au dat o spargere.

Doi hoți au fost prinși de jandarmi, la scurt timp după ce au dat o spargere.

Societatea de salubrizare RETIM face eforturi de eradicare a rampelor clandestine de gunoi din oraș.

Trei persoane au ajuns la spital în această dimineață, în urma unui accident!

Vor fi mai multe locuri de parcare în oraș! Asta după ce mașinile abandonate pe domeniul public vor dispărea.

Președintele Consiliul Județean Timiș, Călin Dobra s-a înâlnit astăzi cu ambasadorului Regatului Țărilor de Jos în România, Stella Ronner-Grubacic.

Societatea de salubritate a orașului, Retim, continuă distribuirea pubelelor galbene.

Polițiștii locali din Timișoara sporesc măsurile de singuranță în Complexul Studențesc.

Peste 1.000 de poliţişti au fost la datorie în weekendul prelungit!

Retim continuă lupta cu timișorenii care aruncă gunoaie la voia întâmplatării.

Comportamentul dubios i-a dus în atenția polițiștilor! Este vorba despre doi tineri din Timișoara care se relaxau la Pădurea Verde fumând ”iarbă”.

Crimă teribilă în Banat! Un bărbat și-a înjunghiat mortal nevasta, după care se pare că ar fi încercat să se sinucidă.

Hoții au golit casieria unui important obiectiv turistic, după minivacanța de 1 Mai.

Ca-n marile orașe, și la Timișoara! Orașul de pe Bega va avea un sens giratoriu suspendat deasupra liniilor de cale ferată, într-o zonă extrem de circulată.

Polițiștii de frontieră sunt în continuare în alertă!