Skip to main content

Autor: Violeta GHIMBOAŞĂ

Donație de 200.000 de lei pentru Spitalul Victor Babeș și Secția ATI a Spitalului Județean! Vor fi cumpărate echipamente de protecție și medicamente

Compania de apă a orașului sprijină lupta împotriva COVID-19 și donează suma de 200.000 de lei pentru Spitalul de Boli Infecțioase și Secția de ATI a Spitalului Județean.

Continuă lectura

Măsuri luate de Casa de Pensii Timiș, pentru prevenirea răspândirii coronavirusului! Întreaga activitate se mută în online

Din motive de siguranță medicală, legate de prevenirea răspândirii și infectării cu COVID-19, Casa de Pensii Timiș ia o serie de măsuri.

Continuă lectura

Sute de profesori din Timiș fac scut în jurul Aurei Danielescu! Îi cer președintelui și ministrului Educației să nu o schimbe din funcția de inspector general

Sute de profesori din Timiș au strâns semnături și au redactat două scrisori de susținere față de inspectorul general, Aura Danielescu, pe care le-au trimis la București.

Continuă lectura

Prezență mare la cursurile online, organizate de UVT! Peste 75% dintre studenți, prezenți în prima săptămână

Universitatea de Vest înregistrează prezențe mari ale studenților la cursurile și seminariile în format online, organizate în cele 11 facultăți.

Continuă lectura

Încă doi pacienți cu coronavirus, internați la Spitalul Victor Babeș din Timișoara! În total, numărul bolnavilor de aici este de 38

Încă doi pacienți infectați cu coronavirus au fost internați la Spitalul de Boli Infecțioase din Timișoara.

Continuă lectura

Noi măsuri luate de autorități, la Timișoara, pentru a face față epidemiei de coronavirus! Este nevoie de noi laboratoare de analize

Autoritățile din Timișoara se pregătesc pentru a face față unui eventual val de îmbolnăviri cu coronavirus, fiind luate o serie de noi măsuri.

Continuă lectura

Pe timp de criză, bătrânii ajutaţi de poliţiştii locali şi angajaţii primăriei! Ce măsuri au fost luate într-o comună de lângă Timișoara?

Măsuri luate de primarul din Şag, pentru a-i ajuta pe vârstinici, în această perioadă.

Continuă lectura

Veşti bune! Încă patru bolnavi de coronavirus au fost vindecaţi! Ei au fost externaţi astăzi, din Spitalul de Boli Infecţioase din Timişoara

Din cei 158 de pacienţi infectaţi până acum, la nivel naţional, cu COVID 19, 13 au fost externaţi.

Continuă lectura