Mobilizare de forțe, după ce o mașină a plonjat în Dunăre! Șoferița a reușit să se salveze

O șoferiță a pierdut controlul asupra volanului și a plonjat cu mașina în Dunăre.

O șoferiță a pierdut controlul asupra volanului și a plonjat cu mașina în Dunăre.

Compania de apă a orașului sprijină lupta împotriva COVID-19 și donează suma de 200.000 de lei pentru Spitalul de Boli Infecțioase și Secția de ATI a Spitalului Județean.

Din motive de siguranță medicală, legate de prevenirea răspândirii și infectării cu COVID-19, Casa de Pensii Timiș ia o serie de măsuri.

Sute de profesori din Timiș au strâns semnături și au redactat două scrisori de susținere față de inspectorul general, Aura Danielescu, pe care le-au trimis la București.

Universitatea de Vest înregistrează prezențe mari ale studenților la cursurile și seminariile în format online, organizate în cele 11 facultăți.

Noi măsuri luate de Societatea de Transport Public Timișoara, pentru a preveni răspândirea virusului COVID-19.

Încă doi pacienți infectați cu coronavirus au fost internați la Spitalul de Boli Infecțioase din Timișoara.

Autoritățile din Timișoara se pregătesc pentru a face față unui eventual val de îmbolnăviri cu coronavirus, fiind luate o serie de noi măsuri.

De teama coronavirusului, mii de români plecați în străinătate, se întorc acasă.

Societatea RETIM Ecologic Service a luat mai multe măsuri pentru a preveni răspândirea virusului COVID-19.

Centrul Regional de Transfuzie Sanguină face apel la timișoreni să doneze, fiind mare nevoie de toate grupele de sânge.

Măsuri luate de primarul din Şag, pentru a-i ajuta pe vârstinici, în această perioadă.

Din cei 158 de pacienţi infectaţi până acum, la nivel naţional, cu COVID 19, 13 au fost externaţi.

Primele opt containere modulare au ajuns la Timișoara, și au fost montate la marginea orașului.