Adrian Cionca, la Sursa de Vest fără Filtru
Adrian Cionca, candidat la Camera Deputaților din partea PSD, este acum, în direct, la Sursa de Vest fără Filtru- miercuri, 20 noiembrie 2024.
Adrian Cionca, candidat la Camera Deputaților din partea PSD, este acum, în direct, la Sursa de Vest fără Filtru- miercuri, 20 noiembrie 2024.
Consilierii locali din Timișoara vor trebui să își dea acordul, într-o ședință viitoare, cu privire la exercitarea dreptului de preemțiune în cazul unei clădiri istorice din zona Maria.
Dominic Fritz a semnat contractul pentru modernizarea sistemului de iluminat public din mai multe zone din oraș.
Reprezentanții Colterm anunță o nouă avarie la rețeaua primară de termoficare a Timișoarei.
Sorin Grindeanu și Alfred Simonis, lideri ai filialei PSD Timiș, sunt parte din „Noul Grup de la Monaco”.
A fost deschis un dosar penal, după ce o femeie de 51 de ani a fost victima unui accident la locul de muncă.
După marele concert din deschiderea stagiunii, maestrul Sascha Goetzel – Dirijor în Rezidență a Filarmonicii Banatul în Stagiunea 2024/2025, se întoarce la Timișoara pentru a dirija concertul simfonic de vineri, 22 noiembrie 2024, pentru care a ales un program special.
Sunt căutări ample, la această oră, pentru găsirea unei adolescente care parcă a intrat în pământ.
Femeile joacă un rol din ce în ce mai important în procesul de cumpărare online, inclusiv în sectorul materialelor de construcții.
Accident în lanț, aseară, după ce un șofer de 60 de ani a încercat să depășească un tractor, fără a se asigura.
Tot mai multe tinere devin mame la vârste fragede! Fenomenul copiilor cu copii ia amploare, iar la nivel european, România ocupă primul loc în ceea ce privește numărul sarcinilor la copile și adolescente.
Surpriză neplăcută, în această seară, pentru timișorenii din mai multe zone ale orașului, printre care Girocului, Mehala, Soarelui, Dâmbovița, Bălcescu sau Blașcovici.
Titu Bojin, candidat la Senatul României din partea PSD, este acum, în direct, la Sursa de Vest fără Filtru- marți, 19 noiembrie 2024.
Astăzi a avut loc prima ședință a noului Consiliu Local al municipiului Timișoara, în cadrul căreia a fost ales unul dintre cei doi viceprimari.