Accident violent! Un șofer a intrat cu mașina într-un stâlp pe care l-a rupt în două și s-a oprit într-un copac!

Accident grav în această dimineață pe o șosea din vestul țării.
Șoferul unei mașini a pierdut controlul asupra volanului din cauza vitezei, a lovit un stâlp de iluminat public pe care l-a rupt în două. Accidentul s-a petrecut pe raza localității Cristur din județul Hunedoara.
Bărbatul de 61 de ani a avut noroc și a scăpat fără nicio zgârietură.Polițiștii sosiți la fața locului l-au testat pe șofer cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ
”Astăzi, la ora 11.20, un bărbat în vârstă de 61 ani, domiciliat în mun.Hunedoara, în timp ce conducea un autoturism pe D.J.687, in direcția Hunedoara catre Deva, (in loc Cristur, cu 50 m înainte de raul Valea Morii), pe banda 1 de circulație, a derapat din cauza neadaptarii vitezei la condițiile de drum umed și cu mazga la limita părții carosabile, a pierdut controlul direcției autoturismului și a lovit un stâlp de susținere a iluminatului public (pe care l-a distrus). Conducătorul auto nu a consumat bauturi alcoolice și nu a suferit vătămari corporale, refuzand transportul cu ambulanta la spital. Acesta a fost sancționat cotnravențional”, spun reprezentanții IPJ Hunedoara.
Distribuie pe rețele de socializare
Alte articole
Video: Copile traficate sau victime ale pornografiei, adicții care ucid și pericolele de pe internet! Lecțiile care i-au făcut pe elevii din Variaș să amuțească
Zone de relaxare, podcasturi și laboratoare smart! Cum arată liceele viitorului și ce proiecte au votat elevii în cadrul programului de bugetare participativă?
A murit compozitorul Horia Moculescu! Avea 88 de ani
Peste 50 de expozanți din întreaga țară participă la Salonul Industriei Ușoare! Evenimentul are loc până duminică, la Centrul Regional de Afaceri al CCIAT!
Cel mai prestigios spital privat din Viena aduce la Timișoara expertiză de ultimă generație în tratarea cancerului
Timișoara va avea o Grădină Botanică în care educația, știința și soluțiile verzi vor funcționa integrat!
Atenție cum vă alegeți chiriașii! O femeie și fiul ei de 15 ani au fost amenințați cu un cuțit de un bărbat, în momentul în care încercau să-l evacueze din apartament!
Vrei o vacanță care ți se potrivește perfect? Eturia lansează conceptul de TravelPrint, prin care îți poți personaliza concediul
Orbit de gelozie, un bărbat l-a tăiat de mai multe ori pe partenerul fostei iubite, cu două cuttere. Este acuzat de tentativă de omor!
VIDEO: Tir, în flăcări, pe autostrada A1! Au intervenit de urgență echipaje de pompieri
Se trage cortina la Cinema Johnny! Începând de săptămâna viitoare, spectatorii sunt așteptați la proiecții de filme, ateliere și spectacole de teatru și circ
Amenzi usturătoare pentru cei care nu au repectat normele din construcții și publicitate stradală! Ce nereguli au descoperit polițiștii locali?
Copiii din vestul țării, fără acces la neurochirurgie specializată! Întâlnire de lucru la CCIA Timiș, pentru găsirea de soluții concrete
Hotărâre definitivă! Familia care ocupa ilegal clădirea de pe Loga 52 va fi evacuată
Primăria suplimentează fondurile pentru achiziția a 10 troleibuze moderne! Decizia vine după ce prima licitație nu a atras ofertanți
Inspectorul școlar general, Aura Danielescu, trage un semnal de alarmă după ce o elevă de liceu și-a pus capăt zilelor: „E mai important să-i ținem în viață decât să-i încărcăm cu informații”
Simonis dă vina pe greaua moștenire, după descinderile în cazul demolării stadionului din Timișoara!
Lasă un răspuns