Trafic deviat la Timişoara, din cauza unor lucrări! Sunt afectate şi mijloacele de transport în comun

Autobuzele de pe liniile 28 si M29 vor circula deviat, până pe data de 7 august, din cauza lucrărilor la covorul asfaltic de pe strada Andrei Șaguna și Calea Dorobanților, după cum urmează:
Linia M29
– între V. Economu și Pod Ghiroda vor circula pe traseul existent; între Pod Ghiroda și V. Economu vor circula pe traseul Pod Ghiroda (pe traseul existent până pe Calea Ghirodei) – dreapta pe strada Turda – stânga pe strada Orăștie – stânga pe Calea Dorobanților – V. Economu unde întoarce.
CITEŞTE ŞI: Studenți din toată lumea vin la Timişoara, la o nouă ediţie ISWinT
Linia 28
– pentru zilele lucrătoare, de luni până vineri: între V. Economu și Crișan vor circula pe traseul V. Economu – Calea Dorobanților – strada Palmierilor – strada Mătăsarilor – stânga pe strada Lalelelor – dreapta pe strada Behela – stânga pe strada Uzinei – apoi pe traseul existent până în Crișan; între Crișan și V. Economu vor circula pe traseul Crișan (pe traseul existent până pe strada Uzinei – dreapta pe strada Mătăsarilor – dreapta pe strada Palmierilor – stânga pe strada Alpiniștilor – stânga pe strada Orăștie – stânga pe Calea Dorobanților – V. Economu unde întoarce; pentru zilele de sâmbăta și duminică, între Parcul Uzinei și Crișan se circulă pe traseul actual; între Crișan și Parcul Uzinei se circulă pe traseul existent până pe strada Uzinei – dreapta pe strada Mătăsarilor – dreapta pe strada Palmierilor – stânga pe strada Alpiniștilor – stânga pe strada Orăștie – stânga pe Calea Dorobanților – V. Economu – Calea Dorobanților – Pod Mihai Viteazul – strada Andrei Șaguna.
Distribuie pe rețele de socializare
Alte articole
Motociclist izbit de o autoutilitară, după o depășire neregulamentară! A fost transportat la spital
Un tânăr de 17 ani a ajuns la spital, după ce motocicleta i-a fost izbită de o autoutilitară.

VIDEO: Pericol de explozie, pe o șosea din vestul țării, după ce un tir încărcat cu butelii de oxigen a fost cuprins de flăcări!
S-a dat alarma, în această după-amiază, după ce, din primele informații, un tir încărcat cu butelii de oxigen a fost cuprins de flăcări.

Muzica, între artă și terapie! Eveniment european dedicat sănătății prin sunet, la Timișoara!
Timișoara devine, în perioada 9–12 iunie, un important punct de întâlnire pentru profesioniștii din domeniul muzical, odată cu găzduirea celei de-a 14-a ediții a European Forum on Music.

Sportivi timișoreni au reprezentat cu succes România, la Campionatul European de Culturism și Fitness 2026! Cea mai importantă performanță i-a revenit Mădălinei Stanca
România a fost reprezentată cu succes în cadrul Campionatului European de Culturism și Fitness IFBB 2026, desfășurat în perioada 30 aprilie – 2 mai, la Santa Susanna (Barcelona, Spania).

Se va întrerupe apa sau presiunea va fi scăzută, săptămâna următoare, în mai multe localități din județ. Vezi aici anunțul Aquatim!
Aquatim anunță lucrări, în perioada următoare.

Atenție, șoferi! Noi restricții de circulație intră în vigoare pe mai multe străzi din Timișoara, de săptămâna următoare
Comisia de Circulație din cadrul Primăriei Timișoara a avizat mai multe restricții de circulație începând de luni, în vederea realizării unor lucrări la branșamentele de gaz și rețelele de apă.

A vrut să își ia zborul! Cu ce viteză a putut să circule un șofer, prins de polițiști pe o șosea din Timiș?
Inconștiență maximă, la volan! Un bărbat de 33 de ani a depășit viteza admisă pe sectorul de drum pe care circula cu 111km/h.

Mită, la frontieră! Un cetățean bulgar a încercat să își plătească ieșirea din țară! Ce nereguli au descoperit polițiștii?
Un cetățean bulgar, care a încercat să mituiască un polițist de frontieră, pentru a putea ieși din țară cu autoturismulsău, fără permis de conducere, este cercetat acum de oamenii legii.

OncoHelp organizează ediția aniversară a proiectului „Ora de Autoîngrijire” care urmărește să sprijine pacienții oncologici și familiile acestora
Un diagnostic oncologic nu înseamnă doar tratament. Înseamnă teamă, întrebări fără răspuns, decizii dificile și, de multe ori, nevoia de a învăța, de la zero, cum să ai grijă de tine.

Începe o nouă acțiune de dezinsecţie împotriva ţânţarilor și căpușelor, la Timișoara! Operațiunile vor avea loc pe timpul nopții
Municipalitatea continuă acțiunile de dezinsecție terestră pentru combaterea căpușelor, a țânțarilor și a larvelor acestora pe domeniul public al orașului.
EZOTERIC FEST revine la Timișoara! Trei zile dedicate echilibrului interior, terapiilor alternative și energiilor pozitive
EXPO TIMIȘOARA INTERNAȚIONAL în parteneriat cu Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș readuc în atenția publicului EZOTERIC FEST, un festival dedicat armoniei dintre minte, corp și suflet, eveniment care se înscrie în conceptul mai amplu „Timișoara Terapeutică”.
Stagiune estivală, în Parcul Rozelor! Punctul culminant, un concert susținut de trupa ALPHAVILLE
Sezonul verii va debuta în forță, la Timișoara. Casa de Cultură anunță organizarea primei ediții a unei stagiuni estivale, „Rosarte”, în Parcul Rozelor.

VIDEO: Incendiu uriaș de vegetație! Intervin zeci de pompieri și un elicopter
Pompierii cărășeni s-au mobilizat pentru stingerea unui incendiu izbucnit la vegetație uscată și pășune împădurită, în zona localității Ilova, comuna Slatina-Timiș.

Ești DJ începător? Festivalul „Launmomentdat în parc” te așteaptă pe scena din Timișoara
Festivalul „Launmomentdat în parc” revine la Timișoara cu cea de-a 9-a ediție. Astfel, între 12 și 14 iunie, Parcul Regina Maria devine din nou punctul de întâlnire al scenei independente și alternative.
Circulația a două trenuri internaționale, perturbată de lucrările la calea ferată! Pasagerii vor fi transbordați cu mijloace auto, între Recaș și Remetea Mare
Pasagerii a două trenuri internaționale ale CFR Călători vor fi transbordați cu mijloace auto, din cauza unor lucrări la infrastructura feroviară din județul Timiș.

Copii dispăruţi fără urmă. Dacă îi vezi, sună imediat la 112!
O fată şi un băiat, ambii în vârstă de 15 ani, au fost daţi în urmărire naţională.

Cros caritabil, la Timișoara, în sprijinul animăluțelor fără stăpân de la Asociația Poli!
Asociația Poli organizează un nou eveniment caritabil care să vină în sprijinul animăluțelor salvate, care nu au găsit încă o familie iubitoare.

Cu bicicleta, în Serbia! Se redeschide punctul de trecere a frontierei, de pe malul Begăi
Și în acest weekend, timișenii vor putea trece granița în Serbia, pe pista de biciclete de pe malul Begăi, care leagă Timișoara de Zrenjanin.








Lasă un răspuns