Skip to main content

Spectacole de excepție, la Opera Națională din Timișoara, în perioada următoare! Vezi aici programul complet!

Retim – Fereşte-te de eticheta roşie!

Vești bune pentru iubitorii de operă şi operetă! În perioada următoare, publicul va avea parte de spectacole de excepție.

Hansel și Gretel sau Un ballo in maschera sunt doar câteva dintre spectacolele ce vor putea fi urmărite în perioada imediat următoare, la Opera Națională din Timișoara.

De asemenea, în această seară, de la ora 19:00, în sala Operei, publicul este așteptat la Gala Johann Strauss, eveniment organizat pentru celebrarea ilustrului compozitor.

Vă invităm astăzi, 14 februarie 2025, ora: 19.00, la Gala Johann Strauss la Opera Națională Română din Timișoara. În acest an se împlinesc 200 de ani de la nașterea lui Johann Strauss fiul, cunoscut și ca „Regele Valsului”. Născut la data de 25 octombrie 1825, Strauss a revoluționat muzica de dans vieneză și a devenit unul dintre cei mai importanți compozitori ai secolului al XIX-lea. Vă invităm să celebrăm acest moment unic la opera timișoreană printr-o gală de excepție. Ne vom bucura de participarea sopranelor 𝐑𝐞𝐧𝐚𝐭𝐚 𝐕𝐚𝐫𝐢 și 𝐌𝐢𝐥𝐢𝐭̦𝐚 𝐏𝐚𝐧𝐭𝐢𝐧, precum și a tenorului 𝐌𝐚𝐫𝐢𝐮𝐬 𝐁𝐮𝐝𝐨𝐢𝐮. La pupitrul dirijoral se va afla maestrul 𝐆𝐮𝐢𝐝𝐨 𝐌𝐚𝐧𝐜𝐮𝐬𝐢”, transmit reprezentanții Operei Naționale din Timișoara.

Iată programul complet al spectacolelor de la Operă:

  • Duminică, 23 februarie 2025, ora: 18.00 (sala Operei)- BAL LA SAVOY de Paul Abraham– spectacol de operetă interpretat în limba română

Distribuie pe rețele de socializare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Perioada de verificare reCAPTCHA a expirat. Vă rugăm să reîncărcați pagina.


Alte articole

MoneyGram, companie de tehnologie financiară ce oferă soluții de plăți și servicii financiare globale lansează aplicația Money Transfers în România.
Primăria Timișoara vrea să reconfigureze zona de vis-a-vis de Gara de Nord din Timișoara, pentru a îmbunătăți percepția celor care vin în oraș, cu trenul.
Terenuri de tenis, de fotbal, săli de gimnastică și scrimă, patinoar, piste de alergare, patinoar, o scenă uriașă pentru concrete,  un skate-park și multe alte facilități, întinse pe o suprafață de 16 hectare de teren.
Conducerea Societății de Transport Public Timișoara a făcut o analiză a costurilor și a beneficiilor serviciului TroTM, iar când a tras linie, a decis că cel mai bine este să îl închidă.