Șicanare în trafic, la Timișoara! Șoferul agresiv, sub influența substanțelor psihoactive


Polițiștii au fost sesizați prin 112 cu privire la un incident petrecut în trafic, pe Calea Sever Bocu din Timișoara!
Un șofer a alertat Poliția, după ce a fost șicanat în trafic de un alt autoturism. În urma verificărilor, oamenii legii au depistat mașina, dar și șoferul suspectat de agresiune în trafic.
Este vorba despre un bărbat de 30 de ani, care a fost testat cu aparatul drugtest, iar rezultatul a fost pozitiv. Acesta a fost condus ulterior la spital pentru prelevarea de probe biologice, pentru stabilirea cu exactitate a consumului unor substanțe interzise.
”La data de 07 februarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au fost sesizați de către un bărbat, în vârstă de 41 de ani, cu privire la o șicanare produsă în trafic pe Calea Sever Bocu. La scurt timp, polițiștii au depistat pe strada Paris, un autoturism condus de către un bărbat, în vârstă de 30 de ani, implicat în evenimentul sesizat. În urma testării cu aparatul din dotare a bărbatului de 30 de ani, au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive”, transmite IPJ Timiș.
De asemenea, conducătorul auto de 30 de ani a fost sancționat contravențional.
În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul sub influența substanțelor psihoactive.
Distribuie pe rețele de socializare
Alte articole

Ultimele zile de înscrieri pentru Poli Bike Challenge! Pedalezi și susții două speranțe ale sportului românesc!

Gest șocant, înainte de Paște! Un bărbat și-a tăiat venele, apoi s-a aruncat în gol de pe clădirea în care locuia

Program prelungit, în noapte de Înviere, pentru mijloacele de transport în comun din Timișoara!

Primăvara asta, dăruiește în stil coreean! Ritualuri de frumusețe propuse de Be Well Store Timișoara

Vreme frumoasă de Paște, în toată țara! Vor fi temperaturi ridicate, iar izolat, își vor face apariția și ploile

Tânără bătută în propria casă, de doi indivizi cu fețele acoperite! Ce au descoperit polițiștii, când i-au identificat pe agresori?

Video: Tragedie, în Vinerea Mare! Un mort și doi răniți, într-un accident violent! Victima decedată a ars în mașina care a luat foc, după impact

Atenție! Tichetele sociale pentru nou-născuți acordate mămicilor, de Direcția de Asistență Socială, expiră la sfârșitul lunii mai!

Rugbiștii și baschetbaliștii timișoreni, pe teren, în Vinerea Mare! Ambele partide sunt în deplasare

Studentă de 19 ani s-a aruncat de la etaj, după o ceartă cu iubitul! Tânăra a ajuns la spital

RETIM și ADID Timiș lansează prima campanie de colectare GRATUITĂ a deșeurilor textile în Zona 1 Timișoara

VIDEO Impact violent între două mașini! Trei oameni au fost răniți și au ajuns la spital

Accident mortal, pe o șosea din vestul țării! A fost solicitat și elicopterul SMURD

Bărbat dispărut de mai bine de 24 de ore! A fost în vizită la rude, după care n-a mai răspuns la telefon

Mașină mistuită de flăcări, pe autostrada A1! Pompierii au intervenit de urgență

Bursa Locurilor de Muncă – ediție specială în aer liber, la Bastionul Theresia din Timișoara! Când are loc evenimentul?

Casieriile Aquatim închise de Paște! Programul va reveni la normal din 23 aprilie!

Program modificat la Direcția de Evidență a Persoanelor, în perioada sărbătorilor pascale! Funcționează doar Biroul Decese
Alte articole










Lasă un răspuns