Skip to main content

Scandal cu focuri de armă, lângă Timişoara! Un poliţist a fost bătut de ţigani, cu o lopată!

A fi om!

A fost scandal de proporţii în această dimineaţă, într-o comună de lângă Timişoara, unde şeful de post a fost aproape linşat.

S-a întâmplat în localitatea Checea, unde trăieşe o comunitate mare de rromi.

CITEȘTE ȘI: Urmărit general, prins de polițiștii locali în timp ce admira insistent vitrinele din Piața Victoriei

Aici, scandalurile dintre ţigani şi şeful de post sunt la ordinea zilei, primii acuzându-l pe poliţist că face abuzuri. De această dată însă, lucrurile au degenerat, iar poliţistul a luat o bătaie soră cu moartea, de la mai mulţi bărbaţi de etnie rromă.

Totul s-a întâmplat în această dimineaţă, când şeful de post, însoţit de un coleg, a mers în zona în care locuiesc mai mulţi ţigani.

De teamă ca nu cumva vreunul dintre ei să fie ridicat, aceştia au tăbărât asupra echipajului de poliţie.

Unul dintre agenţi a tras mai multe focuri de armă, în plan vertical, dar totul a fost în zadar.

CITEŞTE ŞI: A adormit la volan și a intrat într-un stâlp de electricitate! Șoferul a murit în brațele medicilor

Ţiganii nu s-au calmat, ci din contră l-au bătut măr pe şeful de post.

Unul dintre agresori chiar l-a lovit pe poliţist, cu o lopată în cap.

Cazul este anchetat acum de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Timiş.

 

 

Distribuie pe rețele de socializare

Comments (1)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Alte articole

Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Timiş invită publicul timișorean la prima ediție de iarnă din acest an a Salonului Industriei Ușoare care va avea loc în perioada 05 – 09 februarie.
După o perioadă în care fostul primar al Timișoarei, Nicolae Robu s-a abținut să-și afișeze părerile despre administrația locală pe rețelele de socializare, mai ales că este și consilier personal al președintelui CJT, acum, revine în forță și lansează critici dure asupra fostului său oponent, Dominic Fritz.
Mai bine de o oră au dezbătut consilierii locali din Timișoara propunerea primarului Dominic Fritz, de a înființa o nouă societate care să se ocupe de curățenia orașului.