Skip to main content

Mașini blindate cu țigări de contrabandă! Unde le-au oprit polițiștii?

Retim – Fereşte-te de eticheta roşie!

Mașini burdușite cu țigări de contrabandă! Șoferii au rămas fără mașini și s-au ales și cu dosare penale.

Polițiștii reșițeni cercetează doi bărbați pentru contrabandă, după ce în autoturismele acestora au fost descoperite 90.000 de țigarete netimbrate. 

Azi, 17 mai, în jurul orei 02.40, în timp ce efectuau serviciul de patrulare, polițiștii de ordine publică din cadrul Poliției municipiului Reșița au depistat în trafic, pe strada Gloria, două autoturisme la volanul cărora se aflau doi bărbați de 23, respectiv 41 de ani, ambii din Reșița. La fața locului au venit și polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice iar în urma verificării celor două autoturisme, polițiștii au constatat că în interiorul acestora se aflau mai multe baxuri cu țigarete fără timbru fiscal. Cei în cauză au fost conduși la sediul Poliției pentru verificări, fiind stabilită cu exactitate cantitatea de țigarete: 90.000 (450 de cartușe)”, transmit reprezentanții IPJ Caraș-Severin.

Atât țigările, cât și cele două autoturisme au fost indisponibilizate în vederea continuării cercetărilor.

Polițiștii au întocmit pe numele celor în cauză dosare de cercetare penală pentru săvârşirea infracţiunii de contrabandă.

Distribuie pe rețele de socializare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Perioada de verificare reCAPTCHA a expirat. Vă rugăm să reîncărcați pagina.


Alte articole

Căutări disperate pentru găsirea unei fete de 12 ani, care a plecat azi-noapte de acasă, din comuna Variaș, județul Timiș, și nu s-a mai întors.
Timișoara găzduiește prima expoziție în România a artistului slovac Martin Piaček, începând cu data de 29 aprilie, la Kunsthalle Bega.
Doi tineri, aflați pe o bancă dintr-un parc din Timișoara, care păreau euforici, au atras atenția unui echipaj de la Poliția Locală, care a trecut imediat la legitimarea acestora.
Chirurgia este una dintre cele mai importante arme în lupta împotriva cancerului. În numeroase forme de boală oncologică, cancer de sân, de colon, pulmonar, ovarian, chiar și în cel rectal, excizia chirurgicală a tumorii primare este, de cele mai multe ori, primul pas al bătăliei cu afecțiunea neoplazică.
După ce un filmuleț în care apare vicepreședintele CJT, Alin Popoviciu, căruia Viorica de la Clejani îi cântă refrenul unei piese deocheate a devenit viral pe internet, acesta vine cu explicații publice.
Președintele PNL Timiș, Marilen Pirtea, reacționează la scandalul legat de relocarea elevilor de la Liceul Tehnic de Vest, care urmează să fie mutați în alte unități de învățământ pentru a face loc elevilor de la Colegiul „Ana Aslan”.