Skip to main content

Fetiţă transportată de urgenţă la spital, după ce maşina în care era a lovit o autoutilitară şi s-a răsturnat

XPilates & Spa

Un accident rutier grav s-a produs în această dimineaţă, iar din primele informaţii de vină este un şofer de 42 de ani care nu a acordat prioritate unei autoutilitare care circula regulamentar.

Accidentul s-a petrecut în Orăştie, judeţul Hunedoara, la intersecţia străzilor George Coşbuc şi Andrei Şaguna.

Impactul dintre cele două vehicule a fost atât de puternic, încât maşina condusă de bărbatul de 42 de ani a fost proiectată într-o clădire de pe marginea drumului, după care s-a răsturnat.

CITEŞTE ŞI: Veste fabuloasă! Timişoara, inclusă de jurnaliştii de la The Independent, în topul oraşelor care merită vizitate în acest an

„Un bărbat în vârstă de 42 de ani, din municipiul Orăștie nu ar fi respectat semnificația indicatorului OPRIRE și nu a acordat prioritate de trecere unui ansamblu de vehicule condus de către un bărbat în vârstă de 38 de ani, din comuna Beriu, intrând în coliziune cu acesta, ulterior răsturnându-se pe partea stângă a sensului de deplasare, acroșând fațada unui imobil și al unui indicator de circulaţie”, transmite IPJ Hunedoara.

O copilă de 9 ani care era în maşina condusă de şoferul vinovat a fost rănită şi transportată de urgenţă la spital.

„În urma accidentului în care au fost implicate două autoutilitare a rezultat o victimă, mai precis o fetiță în vârstă de nouă ani, conștientă și cooperantă, care a fost preluată de către un echipaj cu medic al SAJ sosit în sprijin, și transportată la Unitatea de Primiri Urgențe Deva pentru investigații medicale suplimentare. Șoferii autoutilitarelor nu au necesitat asistență medicală”, anunţă ISU Hunedoara.

Ambii şoferi au fost testați cu aparatul etilotest rezultatul fiind negativ.

Polițiștii au deschis în acest caz un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă şi continuă cercetările.

CITEŞTE ŞI: O maşină a Poliţiei Locale a lovit în plin, un taxi! Două femei au ajuns la spital

Distribuie pe rețele de socializare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Perioada de verificare reCAPTCHA a expirat. Vă rugăm să reîncărcați pagina.


Alte articole

Asociația Poli organizează un nou eveniment caritabil care să vină în sprijinul animăluțelor salvate, care nu au găsit încă o familie iubitoare.

Și în acest weekend, timișenii vor putea trece granița în Serbia, pe pista de biciclete de pe malul Begăi, care leagă Timișoara de Zrenjanin.

Aerial view of a gated luxury villa complex with orange-tiled roofs, white circular markers C1, C2, C3 and a red triangular area; inset shows two men in suits shaking hands.

Proiectul controversat privind schimbul de terenuri dintre Primăria Moșnița Nouă și familia președintelui Consiliului Județean Timiș, Alfred Simonis, a fost adoptat în Consiliul Local, însă în condiții care ridică serioase semne de întrebare.

Compania RETIM informează clienţii şi colaboratorii săi din județul Timiș asupra programului de lucru valabil pentru data de 1 Mai 2026.

Person signing a document with a black and gold pen at a white desk.

Primăria Timișoara îndeamnă persoanele care au depus anterior o cerere de locuință socială să își actualizeze dosarul în conformitate cu noul regulament de repartizare.

Aerial view of a railway construction site with a passenger train on the left and workers building along the tracks on the right, with houses and trees in the background.

Înaintează lucrările pe tronsonul de cale ferată Caransebeș-Lugoj, parte a magistralei care se modernizează cu bani europeni, proiect ce va permite trenurilor de călători atingerea unei viteze de circulație de până la 160 km/h, iar celor de marfă, 120 km/h.

Va fi weekend prelungit, cu prilejul zilei de 1 Mai. Ca în fiecare an, multe persoane aleg să își petreacă această zi în aer liber, la picnic sau grătar.

Close-up of a hand holding car keys and a blue ticket/permit, with a highway and a 'Video Control' surveillance sign in the background.

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere trage un semnal de alarmă pentru șoferii din România: nu toate site-urile care vând roviniete sunt autorizate, iar unele percep costuri suplimentare ascunse.

Three-story beige-orange building with decorative window frames and an arched entrance, flags by the facade, under a clear blue sky.

Condiții greu de imaginat au fost descoperite, în urma unui control, de inspectorii DSP Timiș, la Liceul Teoretic „William Shakespeare” din Timișoara, unde învață 1.300 de elevi.