Dramă fără margini! Şi-a ucis bunicul, cu o armă pe care susţine că a găsit-o în pădure

Un bărbat de 81 de ani a murit pe loc, după ce a fost împuşcat în cap, chiar de nepotul lui.
S-a întâmplat în localitatea Jdioara din judeţul Timiş, iar tânărul care şi-a ucis bunicul spune că a fost un accident.
El susţine că a găsit în pădure o armă de vânătoare, a luat-o acasă şi a început să se joace cu ea.
CITEŞTE ŞI: Prăpăd din cauza vremii! Copaci smulşi din rădăcină şi prăbuşiţi la pământ!
La un moment dat a îndreptat arma spre bătrânul de 81 de ani în glumă şi a apăsat pe trăgaci.
Glonţul l-a nimerit pe bărbat în cap şi i-a provocat decesul.
Medicii care au ajuns de urgenţă la locul tragediei, nu au mai putut face nimic pentru victimă.
„Tânărul, în vârstă de 30 de ani, a fost condus la sediul secției de poliție pentru audieri, ulterior, fiind reținut pentru 24 de ore, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de ucidere din culpă, nerespectarea regimului armelor și munițiilor și uz de armă fără drept”, transmite IPJ Timiş.
Distribuie pe rețele de socializare
Alte articole

Wizz Air anunță cinci rute noi din Timișoara, precum și a treia aeronavă alocată bazei sale din vestul țării!

Grădinița PP 28 și Creșa nr. 10 din Timișoara, vor fi reabilitate! Investiția se ridică la aproape 20 de milioane de lei!

Trupurile a două persoane, găsite carbonizate în urma unui incendiu! Polițiștii au deschis o anchetă și încearcă să identifice victimele

Fată de 15 ani înșelată prin metoda ”loverboy”, obligată să se prostitueze cu bărbați chiar și de peste 70 de ani! ”Iubitul” a fost reținut pentru trafic de minori!

Timișoara va găzdui primul festival de film despre fotbal din România și Europa de Est! Evenimentul are loc în toamnă și este organizat de Druckeria!

Aveți grijă cui dați datele personale! Polițiștii trag un semnal de alarmă, după ce o femeie a rămas fără economiile de-o viață

Un nou miting pentru Europa, la Timișoara! Când va avea loc evenimentul?

VIDEO: Percheziții într-un dosar cu acuzații grave de extremism și nazism! Ce au putut face doi tineri care au ajuns acum pe mâna polițiștilor?

Aquatim preia operarea sistemului de apă și canalizare din Lugoj!

Atac mafiot, în miez de noapte! Doi indivizi au dat foc unei mașini parcate și s-au făcut nevăzuți

Ce ghinion ar fi pentru oamenii trecuți de 50 de ani să prindă de două ori într-o viață, Epoca de AUR

Se oprește apa pe mai multe străzi din Timișoara și județ! Aquatim anunță noi lucrări

Zona Traian, tot mai aproape de începerea șantierului! Au fost depuse două oferte pentru lucrările de regenerare urbană!

Incident violent, lângă Timișoara! Un băiat de 16 ani, bătut crunt în parc, de un individ cu cagulă

Se caută diriginte de șantier pentru Castelul Huniade din Timișoara! A fost lansată licitația

Primăria Timișoara cumpără 30 de autobuze electrice cu bani europeni! A fost lansată licitația

Școala Gimnazială 15, proaspăt reabilitată, va fi dotată cu mobilier nou, din bani europeni!

Lasă un răspuns