Doi oameni au ajuns la spital, în urma unui accident pe autostradă! O autoutilitară s-a răsturnat
Doi oameni au fost răniți și au ajuns la spital, în urma unui accident de circulație.
Accidentul s-a petrecut noaptea trecută, pe autostrada A1, între Soimuș și Simeria. O șoferiță nu a respectat distanța regulamentară și a intrat într-o autoutilitară. În urma impactului, autoutilitara s-a răsturnat. Ambii șoferi au fost răniți.
”În jurul orei 23.15, o femeie in vârstă de 35 de ani, din jud. Cluj, care conducea un autoturism pe autostrada A1, din direcția Deva-Simeria, nu a păstrat distanța in mers si a intrat in coliziune cu o autoutilitară condusă din aceeași direcție de mers. In urma impactului a rezultat rănirea celor doi conducători auto. In cauză a fost intocmit dosar penal”, transmit reprezentanții IPJ Hunedoara.
Victimele, cei doi şoferi ai mijloacelor de transport au suferit politraumatisme și au primit îngrijiri medicale la locul accidentului după care au fost transportaţi la UPU Deva.
Până la încheierea cercetării la faţa locului traficul s-a desfăşurat pe banda de urgenţă.
Lasă un răspuns