În urma unor informații ajunse în spațiul public, conform cărora ”începând cu 2025, ANAF va percepe 10% din banii aflați în conturile bancare ale contribuabililor”, Agenția Națională de Administrare Fiscală face o precizare oficială, prin care dezmite categoric această afirmație.
Scris de Bianca Albei în 16 decembrie, 2024. Publicat în Eveniment, Știri. Niciun comentariu la Atenție! ANAF nu va lua 10% din banii depuși la bancă: Este fake-news!