Biciclist spulberat de un taximetru, într-o intersecție

Accident grav, pe o șosea din vestul țării. Un biciclist a fost lovit de o mașină, în intersecție.
Incidentul a avut loc pe o stradă din Arad. Din primele informații, se pare că vina a fost a biciclistului, care a traversat intersecția pe culoarea roșie.
Acesta fost lovit de un taxi, care se deplasa regulamentar, circulând pe culoarea verde a semaforului.
„La intersecția străzilor Șaguna cu Dorobanților, un bărbat de 50 de ani care se deplasa pe o bicicletă, dinspre Piața Spitalului spre Mihail Kogalniceanu, a pătruns în intersecție pe culoarea roșie, fiind surprins si accidentat de un taxi care se deplasa dinspre Pădurii spre Vârful cu Dor pe culoarea verde a semaforului”, au transmis reprezentanții IPJ Arad.
La fața locului s-a deplasat o ambulanță, victima fiind transportată la spital pentru îngrijiri medicale.
CITEȘTE ȘI: Video: Şoferi terorizaţi de un bărbat care a intrat cu maşina pe contrasens
În prezent, polițiștii arădeni continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care s-a produs accidentul.
Distribuie pe rețele de socializare
Alte articole

Gest șocant, la Timișoara! O femeie a născut în vasul de toaletă și și-a lăsat bebelușul să moară acolo

CCIA Timiș invită firmele timișene la o nouă misiune economică în SUA

Rezultate finale la Evaluarea Națională! După soluționarea contestațiilor, 83,20% dintre elevii timișeni au obținut medii mai mari sau egale cu 5!

Lovrin are o stație de epurare complet automatizată și dotată cu sistem avansat de uscare a nămolului! Aquatim anunță recepția investiției

Spectacolul Teatrului Național din Timișoara, Richard al III-lea de Shakespeare, deschide noua ediție a Stagiunii Estivale a Artelor Spectacolului!

De astăzi, arunci gunoiul doar cu cartela! La Timișoara, funcționează primele insule inteligente de sortare a deșeurilor

Războiul dintre Primărie și Clubul Heaven se reia în instanță! Luna viitoare se judecă dosarul privind evacuarea bazei de agrement

Culoare, creativitate și comunitate! Elevii de la Arte Plastice pictează ediția aniversară CODRU Festival

Microbuz răsturnat, la Timișoara, după un impact violent cu o mașină! A fost proiectat și într-un alt autoturism parcat

Vijeliile au făcut prăpăd în Timiș! 25 de localități, afectate

CCIA Timiș, promotor al parteneriatului pentru dezvoltare cu Africa de Sud

Podul Muncii, demolat și reconstruit cu bani europeni! Primăria a semnat contractul de finanțare, în valoare de 8 milioane de euro

L-ai văzut cumva? Anunță imediat Poliția, dacă ai informații care să ajute la găsirea lui

Pompieri eroi și în timpul liber! Au salvat un bărbat aflat în stop cardio-respirator, imediat după terminarea turei

Misiuni economice, seminarii de informare și diverse târguri și expoziții! Sunt doar câteva din evenimentele organizate de CCIAT în prima jumătate a anului

Universitatea de Științele Vieții din Timișoara este acum la un pas de tine. Vezi aici în ce orașe se vor deschide centre de înscriere!

Aquatim întrerupe furnizarea apei, în Timișoara, pentru desfășurarea unor lucrări la rețeaua de distribuție

Lasă un răspuns