Copilaşi salvaţi de pompieri, dintr-o casă cuprinsă de flăcări! Bunica lor a avut nevoie de îngrijiri medicale

S-a dat alarma în zorii zilei, când flăcări violente au izbucnit la podul unei case în care locuiau o bătrână cu trei nepoţi.

S-a dat alarma în zorii zilei, când flăcări violente au izbucnit la podul unei case în care locuiau o bătrână cu trei nepoţi.

Camera de Comerţ, Industrie și Agricultură Timiş organizează în cursul lunii februarie două serii de cursuri acreditate ANC.

Social democrații timișeni îl acuză pe primarul Nicolae Robu de oportunism electoral, după ce edilul s-a lăudat pe facebook că susține construcția unui nou stadion în urbea de pe Bega.

Alexandra, Andrei, Antonia şi Adrian sunt cei patru îngeraşi care au pierit în incendiul devastator de la Timişoara.

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș organizează cel de-al doilea workshop din cadrul proiectului transfrontalier “Să valorificăm piața muncii din Banat prin nevoi realiste”.

Polițiștii timișeni sunt în alertă după ce un deținut a evadat.

La aproape un an de când a ucis un bărbat, pe care l-a tăiat cu drujba, Dorin Sebastian Muntean şi-a aflat acum pedeapsa.

Ana Maria Vulpe, mama celor patru copii care au ars de vii în incendiul de săptămâna trecută de pe strada Memorandului, riscă să își piardă acum și ultimul copil.

Din nou probleme la Liceul German din Arad! Cursurile s-au reluat ieri, la o săptămână după ce o săptămâna școala a fost închisă după ce 58 de copii au ajuns la spital, în urma unei deratizari.

Polițiștii au reținut patru persoane suspectate de trafic de minori, lipsire de libertate în mod ilegal, în formă agravată și pornografie infantilă, în formă agravată.

Un bărbat de 60 de ani și-a pus capăt zilelor, noaptea trecută. S-a aruncat în gol de la etajul trei al spitalului în care era internat.

Camera de Comerţ, Industrie și Agricultură Timiş organizează în cursul lunii februarie noi serii de cursuri acreditate ANC.

Imagini de groază din camera în care au murit arși de vii cei patru copilași!

Cosmin Popescu a fost reales, astăzi, rector al Universității de Științe Agricole și Medicină Veterinară a Banatului!