A ajuns pe lume primul bebeluș, născut în noua maternitate din Timișoara! Este băiețel și se numește Albert-Constantin. Are 3,6 kilograme și a primit nota 10 la naștere
Prima zi de funcționare a noii Maternități din cadrul Spitalului Județean este și prima zi de viață a lui Albert-Constantin, cel dintâi bebeluș născut în noua clinică.













