Skip to main content

Ajutor! Strigătul unei bunicuţe care i-a mobilizat pe pompieri să o salveze

Retim – Fereşte-te de eticheta roşie!

Un apel la 112 i-a pus pe jar pe pompieri, în această dimineaţă, când o femeie a anunţat că o vecină este în pericol.

Este vorba despre o bătrână de 80 de ani, care striga după ajutor, însă nimeni nu putea să intre în apartamentul ei să vadă ce se întâmplă, pentru că uşa era încuiată.

CITEŞTE ŞI: Ai idei prin care să schimbi Timişoara în bine? Primăria ţi le finanţează, din bugetul participativ

Pompierii, care au intervenit de urgenţă, au reuşit să deschidă uşa apartamentului situat la etajul 9 al unui apartament de pe strada Aluminei din Oradea.

Când au intrat, au găsit-o pe proprietară prăbuşită pe jos, în imposibilitatea de a se ridica, din cauza unor probleme medicale.

Din fericire, bunicuţa era conştientă, iar medicii care au ajuns şi ei la locul intervenţiei, i-au acordat îngrijiri.

După ce s-au asigurat că femeia este în afara oricărui pericol, salvatorii au lăsat-o acasă, pentru că aceasta a refuzat transportul la spital.

CITEŞTE ŞI: VIDEO: Laborator de droguri, în Timişoara! Mascaţii au descins în forţă, pentru capturarea unui traficant

Distribuie pe rețele de socializare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Perioada de verificare reCAPTCHA a expirat. Vă rugăm să reîncărcați pagina.


Alte articole

MoneyGram, companie de tehnologie financiară ce oferă soluții de plăți și servicii financiare globale lansează aplicația Money Transfers în România.
Primăria Timișoara vrea să reconfigureze zona de vis-a-vis de Gara de Nord din Timișoara, pentru a îmbunătăți percepția celor care vin în oraș, cu trenul.
Terenuri de tenis, de fotbal, săli de gimnastică și scrimă, patinoar, piste de alergare, patinoar, o scenă uriașă pentru concrete,  un skate-park și multe alte facilități, întinse pe o suprafață de 16 hectare de teren.
Conducerea Societății de Transport Public Timișoara a făcut o analiză a costurilor și a beneficiilor serviciului TroTM, iar când a tras linie, a decis că cel mai bine este să îl închidă.