Skip to main content

Accident mortal pe drumul spre Aeroportul Timișoara! O mașină a fost lovită în plin de un autocar!

Retim – Fereşte-te de eticheta roşie!

Accident grav de circulație, în această după amiază, în sensul giratoriu din apropierea Aeroportului Internațional Timișoara.

Au fost implicare o mașină și un autocar. În urma impactului extrem de violent, șoferul autoturismului, un bărbat de 35 de ani, a decedat.

Polițiștii timișeni au deschis o anchetă în acest caz.

Un bărbat, în vărstă de 74 de ani a condus un autocar pe strada Aeroportului dinspre DN 6 înspre Aeroport, iar la intersecție cu breteaua Centurii de Nord a Timișoarei, ar fi efectuat virajul la stânga, moment în care a intrat în coliziune cu un autoturism care se deplasa regulamentar dinspre Aeroport, condus de un bărbat, în vârstă de 35 de ani. Din nefericire, în urma impactului, bărbatul, în vârstă de 35 de ani, a decedat”, transmite IPJ Timiș.

În cauză a fost deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă.

Circulația în zonă este momentan blocată pe ambele sensuri de deplasare spre Aeroportul Internațional Timișoara.

Distribuie pe rețele de socializare

Comments (2)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Perioada de verificare reCAPTCHA a expirat. Vă rugăm să reîncărcați pagina.


Alte articole

Misiunea Economică și Comercială a Israelului la București și Ambasada Statului Israel în România, în colaborare cu partenerul strategic Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș, organizează un seminar online axat pe tehnologii agricole destinate celor care cultivă legume, fructe și flori în seră, sub genericul „Tehnologii israeliene pentru sere și solarii”.
MoneyGram, companie de tehnologie financiară ce oferă soluții de plăți și servicii financiare globale lansează aplicația Money Transfers în România.
Primăria Timișoara vrea să reconfigureze zona de vis-a-vis de Gara de Nord din Timișoara, pentru a îmbunătăți percepția celor care vin în oraș, cu trenul.
Terenuri de tenis, de fotbal, săli de gimnastică și scrimă, patinoar, piste de alergare, patinoar, o scenă uriașă pentru concrete,  un skate-park și multe alte facilități, întinse pe o suprafață de 16 hectare de teren.
Conducerea Societății de Transport Public Timișoara a făcut o analiză a costurilor și a beneficiilor serviciului TroTM, iar când a tras linie, a decis că cel mai bine este să îl închidă.