VIDEO: Jaf, la o cafenea! Hoțul a dat atacul în miez de noapte și a furat toate încasările

Polițiștii s-au mobilizat pentru capturarea unui hoț care a dat spargerea la o cafenea.
S-a întâmplat acum două nopți, în Deva. Individul cu fața acoperită, a spart ușa din sticlă a localului și a pătruns în interior. A scanat rapid împrejurimile, s-a dus în spatele barului și a luat toți banii pe care i-a găsit în sertare.
„În dimineața zilei de 15 martie 2025, în jurul orei 00:40, Poliția Municipiului Deva a fost sesizată de un agent de pază cu privire la faptul că o persoană necunoscută ar fi pătruns prin efracție în sediul unei societăți comerciale din oraș. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit că, în jurul orei 00:30, un individ cu fața acoperită a intrat în incinta terasei respective și a sustras o sumă de bani, cauzând un prejudiciu de aproximativ 6.000 de lei”, transmite IPJ Hunedoara.
Individul a fost surprins de camerele de supraveghere iar astfel, oamenii legii au reușit să îl identifice în scurt timp, pe Bulevardul Decebal din oraș. Este vorba despre un bărbat în vârstă de 36 de ani, din Târgu Mureș.
Acesta a fost dus la audieri, reținut pentru 24 de ore, iar ulterior și arestat preventiv pentru 30 de zile. El este cercetat pentru furt calificat.



sursa foto: facebook- Info Deva
Distribuie pe rețele de socializare
Alte articole

Județul Timiș, prezent la cel mai important târg de turism de afaceri din lume – IMEX Frankfurt!

Zboruri directe de la Timișoara la Istanbul, din toamnă! Vor fi operate de compania AnimaWings!

Atenție, șoferi! Unul dintre cele mai circulate bulevarde din Timișoara intră în șantier! Cum se va desfășura traficul, pe perioada lucrărilor?

Tânără dispărută fără urmă, dintr-un centru pentru minori! Dacă ai văzut-o, anunță imediat poliția

Sorin Grindeanu este noul președinte interimar al PSD, la nivel național! A fost votat de colegii din CN

Iluminat public modern, la Lugoj! Primăria caută firma care să eficientizeze sistemul actual

ABA Banat lansează un proiect în premieră, în zona răului Timiș: soluții naturale pentru creșterea gradului de reziliență la schimbările climatice, pe terenuri private

Sărbătoare mare, la un pas de Timișoara! Liliana Laichici, Luminița Safta sau Gheorghe Brancu, doar câțiva dintre interpreții care vor urca pe scenă, la Ruga de la Ghiroda

Universitatea de Științele Vieții Timișoara a premiat echipa locală de rugby, pentru cucerirea Supercupei!

Patru oameni au ajuns la spital, în urma unui accident rutier! Polițiștii au deschis o anchetă în acest caz

Timișoara, mai aproape de a avea primul adăpost public, pentru câini și pisici! Primăria caută proiectant

Conferință dedicată energiei regenerabile și stocării energiei, organizată de CCIAT!

Festival de muzică folk, lângă Timișoara! Vezi aici programul evenimentului!

Pasarela Gelu, un adevărat pericol! Primăria Timișoara refuză recepția lucrării, după ce au apărut probleme la structura obiectivului

Avertismentul meteorologilor: Cod galben de vânt și instabilitate atmosferică în toată țara!

VIDEO: Costume, motoare și-o cauză nobilă. Parada „The Distinguished Gentleman’s Ride” revine la Timișoara, pentru a VIII-a ediție!

Rezultate finale! Nicușor Dan este președintele ales al României! George Simion și-a recunsocut înfrângerea

Lasă un răspuns