Skip to main content

Un tânăr a fost reținut de polițiști, după ce a dat spargerea unei case și a furat mai multe unelte electrice!  

A fi om!

Un tânăr, bănuit pentru furt calificat, a fost reținut pentru 24 de ore, de polițiștii timișeni.

Asta după ce, în urmă cu patru zile, oamenii legii au primit un apel care anunța că, în noaptea de 29 decembrie, cineva a dat buzna într-un imobil situat în localitatea Oloșag și a sustras mai multe unelte electrice. Este vorba despre o bormașină, un generator, un flex, un motofierăstrău, autofiletante și motocositoare.

Prejudiciul creat astfel a fost de aproximativ 10.000 lei.

Oamenii legii au început cercetările și au depistat suspectul, un tânăr în vârstă de 23 de ani.

Acesta a fost reținut pentru 24 de ore și introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al I.P.J. Timiș, iar prejudiciul produs a fost recuperat parțial.

Distribuie pe rețele de socializare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Alte articole

După o perioadă în care fostul primar al Timișoarei, Nicolae Robu s-a abținut să-și afișeze părerile despre administrația locală pe rețelele de socializare, mai ales că este și consilier personal al președintelui CJT, acum, revine în forță și lansează critici dure asupra fostului său oponent, Dominic Fritz.
Mai bine de o oră au dezbătut consilierii locali din Timișoara propunerea primarului Dominic Fritz, de a înființa o nouă societate care să se ocupe de curățenia orașului.
Pe 18 decembrie 2024, Municipiul Timișoara și Ministerul Energiei au semnat contractul pentru finanțarea proiectului „Retehnologizare a 13.439 de metri de traseu al rețelei de termoficare primară”, prin Fondul pentru Modernizare (FM) 2021-2030.
Un apel la 112 a mobilizat de urgență mai multe echipaje de intervenție pentru lichidarea unui incendiu extrem de violent care a cuprins o casă din vestul țării.
Angajații de la Maternitatea Odobescu din Timișoara au ieșit în stradă! Lor li s-au zeci de mămici dar și simpli timișoreni, care au pornit în marș spre Primărie, unde vor protesta până la ora 16.00.
Colterm anunță întreruperea apei calde și căldurii, mâine, la punctul termic 17A, din cauza unei defecțiuni apărute la rețeaua primară de termoficare.