Skip to main content

Simion se declară președinte ales, în ciuda exit-poll-urilor: Revenidicăm victoria, în numele poporului român

Retim – Fereşte-te de eticheta roşie!

La scurt timp după ce rezultatele exit poll-urilor l-au dat câștigător pe Nicușor Dan, cu 54%, contracandidatul său își clamează victoria.

George Simion se declară președintele ales al României, bazându-se, cel mai probabil pe rezultatele din dispora, care nu sunt incluse în exit poll-uri.

„Suntem câștigătorii clari ai acestor alegeri. Revendicăm victoria în numele poporului român. Poporul român a decis că vrea schimbare în bine, că vrea democrație. Numărătoarea paralelă va identifica orice probleme. Dincolo de cozi și de probleme sunt mulțumit de votul de astăzi și vreau să mulțumim instituțiilor statului român pentru profesionalism. Toată lumea se uită la noi, că au existat sondaje și exit-poll-uri. O să rog membrii secțiilor de vot să nu admită niciun fel de fraudă electorală nici în favoarea mea, nici în favoarea competitorului meu”, a spus Simion.

Distribuie pe rețele de socializare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Perioada de verificare reCAPTCHA a expirat. Vă rugăm să reîncărcați pagina.


Alte articole

Un accident rutier deosebit de grav s-a produs, în urmă cu puțin timp, iar la fața locului au ajuns, de urgență, mai multe echipaje de intervenție.
După ce în luna mai Festivalul Întoarcerea la Folk a împlinit 3 ani de existență, luna iulie aduce o nouă aniversare importantă pentru iubitorii muzicii cu suflet: 5 ani de la lansarea Mișcării Culturale Întoarcerea la Folk.
Timișoara are un nou motiv de mândrie! Victor Dominic Onică, elev în clasa a IX-a la Colegiul Național Bănățean, a cucerit locul I și titlul de campion european de șah clasic școlar la categoria Under 17. ,
La aproape trei săptămâni de la primul anunț privind intenția Consiliului Județean Timiș de a cumpăra Castelul Royal, lucrurile intră în linie dreaptă.
Începând din anul universitar 2024-2025, Facultatea de Drept a Universității de Vest din Timișoara organizează, în colaborare cu Facultatea de Drept a Universității din Torino, un nou program de studii integrat, cu diplomă dublă de licență și masterat în drept european și internațional.
Un scandal uriaș a izbucnit în plină stradă, între un bărbat și o adolescentă. Imaginile cu întreaga scenă au fost urcate pe rețele de socializare, iar polițiștii s-au autosesizat și au deschis o anchetă după ce au văzut imaginile pe internet.
Grupa 2014 a academiei CSC Ghiroda a participat, în acest weekend, la prestigiosul turneu internațional de fotbal „Memorial Milenko Jerković”, dedicat categoriei de vârstă U11, desfășurat în Livana, în vecinătatea orașului Osijek, Croația.